Do zápasu dle názoru trenéra Davida Horejše půjdou jeho svěřenci s velkou chutí a přáním ambiciózního soupeře doma porazit. „Ta vynucená pauza pro nás byla velice dlouhá a nepříjemná. Tím spíš, že jsme po taktéž dlouhé zimní přípravě se všichni těšili na první zápas s Třincem, který jsme i perfektně zvládli. Jenže pak místo dalších utkání nás postihla karanténa a my z té herní pohody vypadli," litoval trenér Dynama.

Zmíněný výpadek měl zřejmě vliv na výkon českobudějovických fotbalistů v přípravě s prvoligovou Duklou Praha, které Dynamo podlehlo v Kácově nečekaně vysoko 1:5 a hlavně v první půli v obranné fázi propadlo. „Byli jsme rádi, že nám Dukla v reprezentační pauze vyšla vstříc a že jsme si mohli s tak kvalitním soupeřem zahrát, jenže první poločas se nám vůbec nepodařil," uznal Horejš, jedním dechem ale dodal, že hráči si své chyby uvědomili. „Vše jsme si vyříkali a zhodnotili a já věřím, že to z naší strany byl jen jakýsi výpadek a že si z toho hráči také vezmou patřičné poučení a proti Karviné se podobných chyb vyvarují," zdůraznil budějovický kouč.

Karviná, která se v pátek večer na jihu Čech představí, má velkou kvalitu a nikterak se netají postupovými ambicemi. Ostatně na podzim si Dynamo vezlo z Karviné pětigólovou nadílku! „Jsme si dobře vědomi, že nás nečeká lehký soupeř, že Karviná chce hrát o postup do ligy a že na to má i silný hráčský kádr í s hráči, kteří už v nejvyšší soutěži působili. Nicméně my jsme přesvědčeni, že i my máme dobré a kvalitně připravený celek a že to tudíž Karviná tady nebude mít jednoduché," podtrhl trenér Horejš. "Nehledě na to, že proti našemu podzimnímu zápasu v Karviné doznalo složení našeho týmu výrazné obměny," dodal kouč Dynama.

Až na Nováka, jenž se týdnu potýkal s určitými zdravotními problémy, by mělo být Dynamo v plné síle. „Zda i Pavel Novák nakonec bude, se uvidí," uvedl Horejš, jenž ale věří, že ti hráči, kteří s Karvinou nastoupí, udělají pro dobrý výsledek maximum. „Přáním jsou tři body," ujistil.

Ambiciózní soupeř

Karviná přijíždí na jih Čech jako favorit. „Viděli jsme ji v Opavě i doma s Vlašimí a víme, že má kvalitní hráčský kádr. Teď navíc přišel Zbyněk Pospěch, jenž toho odehrál plno v lize. Víme, na koho si dát pozor," říká kouč Dynama David Horejš, v Karviné se dle něj ale vše točí okolo Budínského. Právě ten s Vlašimí v páté minutě nastavení (!) dal vítězný gól: „Naše hra byla kostrbatá a chyběl nám pohyb," řekl Lukáš Budínský pro klubový web a dodal, že po půli už výkon týmu šel nahoru. Uznal ale, že to stále není ono. „Je to furt málo. Hrajeme o postup a v Budějovicích musíme přidat," podtrhl.

Ladislav Novák: 70!

České Budějovice – Čas je běžec s dlouhým krokem…

Právě v pátek totiž ing. Ladislav Novák, legendární kanonýr Dynama ze 70. let minulého století, slaví neuvěřitelnou sedmdesátku!

S fotbalem Ladislav Novák začínal v žácích ve Vodňanech, za dorost hrál v budějovické Igle. Během vysokoškolských studií v Praze ho testovala pražská Slavia, kde mistrovské zápasy hrál za B-tým. Na vojně byl v tehdy druholigové Dukle Tábor, poté hájil zelenobílé barvy bývalé Škody ČB a od roku 1972 už střílel góly v Dynamu. Třikrát se stal nejlepším střelcem národní ligy, jednou byl druhý. Za Škodu a Dynamo nastřílel ve druhé nejvyšíí soutěži 93 ligových gólů. Postupu do I. ligy se jako hráč v Dynamu nedočkal, v postupové sezoně 1985–6 ale v klubu působil jako vedoucí týmu a ke konci sezony i jako pověřený trenér mužstva.

Dvakrát za sebou byl v desítce nejlepších jihočeských sportovců roku, v Dynamu byl zařazen do klubové Jedenáctky století a v roce 2009 tam byl uveden i do klubové Síně slávy.

Po skončení aktivní kariéry v Dynamu přestoupil v 31 letech v roce 1977 do SK Mladé (I. B a OP), kde stihl nastřílet neuvěřitelných 560 gólů!

„Jaké budou v pátek oslavy? Večer budu jako vždy na Dynamu a budu klukům držet palce, aby s Karvinou uspěli," usmíval se oslavenec a dodal, že od té doby, co v Dynama jako aktivní hráč skončil, chyběl při mistrovském domácím duelu Dynama jen jednou. „To jsem byl v Chorvatsku," podotkl.

Dle něj to jeho následovníci v pátek budou mít hodně těžké. „Karviná má silný tým a nijak se netají tím, že chce do ligy, ale pokud Dynamo bude hrát s takovým nasazením jako proti Třinci, může uspět," podtrhl Novák, jemuž je to, že Dynamo sází na mladé hráče a své odchovance, sympatické: „Je to ale běh na dlouhou trať, chce to čas a trpělivost."

A jeho tip na páteční večer?

„Myslím, že ani bod by nebyl špatný, nicméně klukům přeji, aby Karvinou porazili," uzavřel Ladislav Novák.