Že po dvanácti odehraných duelů ale budou fotbalisté Dynamo mít na kontě jen jednu výhru, a to ještě z venku, takže radost z vítězství doma vůbec nezažijí, to by nenapadlo ani toho největšího pesimistu.

Na Střeleckém ostrově před pátečním zápasem doma s Pardubicemi (od 18 hod.)tudíž vyhlašují mobilizaci: „Musíme vyhrát!" zaznívá od hráčů i trenérů.

Jenže lehké to nebude, Pardubice totiž mohou hrát na jihu Čech v klidu a pohodě. Mají na kontě za čtyři vítězství a čtyři remízy šestnáct bodů a jsou v klidném středu tabulky. „Na začátku sezony jsem Pardubice viděl proti Třinci a teď v sobotu jejich výhru 2:1 s Opavou sledoval Palo Švantner. Nečeká nás lehký soupeř, ale věřím, že se na něj dobře připravíme a že zápas zvládneme za tři body," zdůraznil trenér David Horejš.

Dle něj Pardubice mají vedle mladých kluků taky zkušené hráče. „O ně se opírají," poznamenal Horejš a jmenoval třeba Kudrnu či Jeřábka. „My ale musíme udělat vše pro to, abychom ze dvou zápasů v řadě, doma s Pardubicemi a Vyšehradem, získali šest bodů," dodal trenér Dynama.

Vyzdvihl i výkony exbudějovického Petráně. „Já s ním tu i hrával, když byl ještě mladý kluk. Od té doby nabral jak zkušenosti, tak jistě i patřičné sebevědomí. Hra směrem dopředu tam na něm stojí, podává na hrotu solidní výkony a my víme, že je to nebezpečný hráč a že si na něj musíme dát pozor," připomněl Horejš.

Ve Znojmě citelně Dynamu chyběl Šimák, jenž už ale v pátek k dispozici bude. „Kdyby se ve Znojmě dostal do nějaké z těch šancí, co jsme tam měli, řešil by je určitě jinak. Je už na sto procent fit a věřím, že nám pomůže. Stejně jako Ríša Kalod, jenž sice asi nebude ještě moci naskočit od začátku, v průběhu hry by ale do utkání zasáhnout mohl a věřím, že by nám ty tři body svými zkušenostmi i důrazem získat mohl pomoci," podtrhl David Horejš.

Vaněk: Už to nemá okna ani dveře…

Nejen o pátečním duelu s Pardubicemi Deník hovořil s obráncem Dynama Filipem Vaňkem.

Váš spoluhráč Milan Jurdík se dal slyšet, že ustoupit už nemáte kam, že Pardubice prostě musíte porazit. Vidíte to stejně?

Dá se říct, že ano. Už to nemá okna ani dveře… Dostali jsme se do tak špatné situace, že my prostě teď ty tři body musíme urvat.

Může vám pomoci, že jste ve Znojmě nepodali špatný výkon?

Myslím, že jsme tam hráli dobře, že jsme bojovali a měli i šance. Jenže ty jsme neproměnili a že jsme hráli dobře, to v tuto chvíli nic neřeší. My nutně musíme bodovat.

Velkou šanci jste měl i vy.

Dostal jsem hezký balon za obranu od Benyho (Petra Benáta), i gólman to minul, a ač to bylo trošku z úhlu, měl to být gól. Já ale do toho šel moc zbrkle, měl jsem před očima jen tu prázdnou bránu a chtěl jsem to proměnit, jak jsem do toho ale běžel až moc rychle, tak jsem tu prázdnou bránu překopl. Asi jsem to měl ještě zaseknout a líp to vyhodnotit. Jít do toho s klidnou hlavou.

Vás v úvodu sezony přibrzdilo i nějaké zranění, ne?

Měl jsem problémy se stehenním svalem, nějakou dobu se mi to vracelo. Do hry jsem šel v poháru v Krumlově a v soutěži jsem v Karviné a ve Varnsdorfu byl jako střídající hráč. Ve Znojmě jsem hrál poprvé v základu.

Měl jste z toho velkou radost?

Já to nevěděl a dozvěděl jsem se to až při ranní rozcvičce. Moc jsem se těšil a chtěl jsem podat co nejlepší výkon. Doufám, že jsem trenéry nezklamal a že mi dají šanci i další utkání.

A to je doma s Pardubicemi.

Jdeme do toho s tím, že se o ty tři body porveme, že budeme bojovat na doraz. Bude to o bojovnosti, ale taky o fotbalovosti a já si myslím, že my tu kvalitu na to, abychom vyhráli, určitě máme.

Michal Petráň na Dynamo rád vzpomíná

Na hrotu pardubické ofenzívy působí na jihu Čech dobře známý Michal Petráň, jenž svého času působil i v budějovickém Dynamu.

V letošním roce se Petráň už dvakrát představil v Sezimově Ústí v zápasech s Táborskem: na jaře sice dvě velké šance spálil, hrál ale velice dobře a přispěl k výhře svého týmu 2:1. Na podzim Pardubice naopak na Soukeníku 2:1 prohrály, Petráň ale trefil tyč a břevno… „Aspoň jedna z těch dvou tyček mi tam mohla zapadnout," zalitoval v rozhovoru pro Deník jižní Čechy. „Myslím si totiž, že jsme tady bodovat určitě měli. Prohrát jsme si tady nezasloužili," dodal ještě.

V obou zápasech Michal Petráň nastoupil v základu a nijak se netajil tím, že je v Pardubicích, kam zamířil z Dynama na hostování, plně spokojen. „Zpočátku jsem moc sice nehrál, ale teď se to docela rozjelo a mám nějakou šňůru sehraných zápasů. Takže spokojenost," vyzdvihl.

Při jarním zápase na Soukeníku hrál Petráň za Pardubice ještě jako hostující hráč Dynama. „Je tam ale opce a jednáme, že bych v Pardubicích podepsal přestup. V Pardubicích jsem doma, mám tam rodinu i domov. A hlavně tam pravidelně hraji. Určitě bych tedy měl zájem zůstat," říkal tehdy Petráň, jenž od léta už je v Pardubicích ale kmenovým hráčem.

V Dynamu ho mají pamětníci zafixovaného jako záložníka, v Pardubicích se přeškolil na útočníka. „Já v Pardubicích útočníka hrál už v dorostu a trenér ví, že jsem útočník, tak mě posunul dopředu a teď hraji nahoře," vysvětlil.

Po jarním utkání v S. Ústí se Deníku také svěřil, že své bývalé spoluhráče z Dynama stále sleduje a že ho moc mrzí, že se jim v lize tak nedaří.

„Na Budějovice a své působení vzpomínám moc rád a jedině v dobrém," ujistil. „Zahrál jsem si tam i první ligu, sice pár zápasů, ale i ty se počítají," uzavřel.

V pátek večer však do Č. Budějovic Michal Petráň přijíždí jako soupeř a šetřit svůj bývalý tým určitě nebude.

Junioři by chtěli Spartu svalit

Atraktivní fotbal před nedělním obědem? Určitě na Složišti, kde se od 11 hod. o ligové body utkají junioři Dynama a Sparty!

Domácí si na lídra juniorské ligy věří. „Před týdnem v Brně jsme podali výborný výkon, jenže jsme spoustu šancí neproměnili, dali čtyři tyčky a pak gólem z poslední minuty jsme prohráli 1:0," posteskl si trenér Jiří Lerch. „Moc rádi bychom si spravili chuť v neděli. Hrát se Spartou je motivace a mohu slíbit, že se ji pokusíme v neděli doma porazit," uzavřel.