Dynamo hraje na Složišti se Žilinou, Táborsko v Liberci se Slovanem.

Dynamo právě se Žilinou hrálo i při startu letní přípravy loni v Rakousku a prohrálo hladce 0:3. „Žilina je samozřejmě úplně jinde. Je to slovenský mistr a bude hrát kvalifikaci o Ligu mistrů," připomínal po zápase pro Deník jižní Čechy tehdejší trenér Dynama František Cipro.

V uplynulé sezoně Žilina titul sice neobhájila, nicméně ve slovenské lize skončila na solidní sedmé příčce, takže na rozjezd snadným soustem pro budějovické fotbalisty určitě nebude. „Žilina je v Rakousku na soustředění a my možnost s ní sehrát přípravný duel uvítali," konstatoval trenér Pavel Hoftych, jenž počítá s tím, že do zápasu pošle dvě jedenáctky. „Každý z hráčů měl před začátkem přípravy individuální tréninkový plán, takže by sehrát jednu půli neměl pro ně být žádný problém."

Zápas se měl hrát v rakouském Vorderweissenbachu nepříliš daleko od Vyššího Brodu, jenže v úterý navečer byl vzhledem k nepřízni počasí v Rakousku přesunut do Č. Budějovic a hrát se ve středu bude od 11.30 hodin na Složišti.

Silného soupeře budou mít v přípravné premiéře i fotbalisté FC MAS Táborsko, kteří se ve středu v Raspenavě střetnou s prvoligovým Libercem, který se chystá na předkolo Evropské ligy. V plné přípravě je už od středy, kdy trenér Jaroslav Šilhavý na prvním tréninku uvítal vedle tradičních opor v čele s kapitánem týmu Kováčem i první letní posily Kobie Morrise, Michala Obročníka a Denise Frimmela. V týdnu Liberec získal i 20letého útočníka slovenské jednadvacítky Lukáše Szabó, jenž přichází z druholigového Dusla Šaľa.

Hráči Slovanu Liberec už za sebou mají první přípravu, v německých Žitavách ve zdánlivě lehčím utkání hráli ve velikém horku s FC Oberlausitz Neugersdorf bez gólů.

Táborsko chce zkoušet hráče, kteří přišli na testy. „Budou mít šanci se ukázat jak ve středu v Raspenavě s Libercem, tak v sobotu v turnaji na Hluboké, kde budeme absolvovat dva těžké zápasy. Měli bychom mít jasno, zda by testovaní hráči pro nás mohli být posilou, či ne," řekl pro klubový web trenér Nádvorník.

Středeční zápas Liberec – Táborsko se hraje od 17 hodin.