V Plzni vládne veliká fotbalová euforie a není divu, Viktorka po podzimu vede ligu a věří v titul. Fotbalisté Dynama se dnes mají nač těšit…

„Čeká nás hodně těžký rozjezd, možná ale, že to je dobře, že máme hned v prvním kole tak silného soupeře," rozjímal před cestou do Plzně kouč Dynama Luboš Urban, hned ale k tomu dodal, že Plzeň pochopitelně je velkým favoritem.

„Mně ale nezajímá hra Plzně, protože tu známe, Plzeň v televizi vidíme pořád a viděli jsme ji i teď v přípravě," ujistil trenér Dynama. „Spíš mě zajímá, co předvedeme my."

V Plzni navíc ani přes zimu příliš změn nebylo. Odešel jen Bakoš a přišli Baránek a Mahmutovič. „Ale teď jim pro celé jaro vypadl Řezník. A to je dle mého soudu pro Plzeň docela nepříjemnost, protože na jeho místo asi půjde Rajtoral, jenž tím nebude použitelný dopředu. Navíc Řezník tím, jak to po lajně zatahoval, byl hodně nebezpečný. To je pro ně oslabení," usoudil Urban, dle něhož ale Plzeň má tak silný kádr, že i s absencí Řezníka si jistě poradí. „A pokud jde o Mahmutoviče, to je bezesporu výborný hráč a pro ofenzivu posila, nicméně je to hlavně hráč do prostoru a já si myslím, že my mu tolik prostoru nechávat nebudeme," zadoufal.

Že Plzni generálka s Krasnodarem nevyšla (0:2), trenér Urban za nějakou výhodu pro svůj tým nepovažuje. „Krasnodar, to je jiná kategorie. To je výběr světových hráčů, porážka s ním není měřítko."

O sestavě mají trenéři Dynama prý jasno. „Jeden otazník ještě je. Anginu totiž dostal Pešek, kterého jsme chtěli nasadit od začátku," vysvětlil trenér Urban a nevyloučil, že by ještě do soboty mohla do týmu ještě nějaká posila přijít. „Taky marodi se pomalu vrací a v tomto týdnu už jsme konečně vlastně prvně mohli trénovat v plném stavu," ocenil trenér Dynama.

„O záchraně nerozhodneme v Plzni, kdyby se nám tam ale povedlo něco podobného jako v Jablonci, bylo by jen dobře," zatoužil Urban po opakování bezgólové remízy z Jablonce.
Jednatřicetiletý reprezentační obránce David Limberský, jenž v zimě od Pavla Horvátha definitivně převzal kapitánskou pásku, v rozhovoru pro Plzeňský deník ujistil, že Plzeň fotbalisty Dynama rozhodně nepodcení.

„Generálka proti Krasnodaru nám sice nevyšla, ale myslím, že jsme se z toho poučili," podtrhl a dodal, že na druhou stranu je dobře, že to přišlo v generálce. „Díky tomu jsme totiž ještě odhalili některé nedostatky, na kterých jsme v průběhu tohoto týdne zapracovali. Věřím, že na sobotní zápas s Českými Budějovicemi budeme stoprocentně připraveni," ujistil. „Jejich překvapivé vítězství v Teplicích vnímáme, víme i o tom, že do Dynama přišel náš bývalý spoluhráč Adam Varadi. Budějovice nemají v Plzni co ztratit, mohou u nás jen získat. My ale musíme k zápasu přistoupit maximálně odpovědně a jít za výhrou," uzavřel.

„České Budějovice v lize bojují o záchranu a určitě nepřijedou se do Plzně odevzdat. Je to protivník, který bude kousat," počítá s houževnatým odporem soupeře trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek.

Dynamu se navíc vydařila generálka na ligu, v Teplicích vyhrálo 3:1. „Soupeř v generálce překvapil, zápas jsem viděl a České Budějovice v něm hrály velmi dobře," bere na vědomí aktuální formu Jihočechů plzeňský trenér.

Pravděpodobné sestavy

Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský – Vaněk, Hrošovský – Petržela, Kolář, Pilař – Mahmutovič.

Dynamo: Křížek – Janotka, Lengyel, Podstavek, Hanzlík – Varadi, Kladrubský, Benát – Linhart, Kalod, Škoda.

(pravděpodobné sestavy dle ČTK)

Když to dopadne jako v Teplicích, zlobit se prý nebudou

Útočník Dynama Richard Kalod byl ve čtvrtečním Studiu fotbal Extra na ČT Sport hvězdou televizního „kuchtění".

Jak k tomu došlo, že je z vás televizní expert přes vaření?

Nemyslím si, že jsem nějaký expert na kuchyni, to rozhodně ne. Ani nevím, jak na to v televizi ve Studiu fotbal přišli a já měl zpočátku z natáčení i obavy, ale docela jsem si to užil a bylo to fajn. Užila si to i pánev, kterou jsem během půldruhé hodiny dlouhého natáčení rozpaloval tak sto padesátkrát. Prý mé jídlo chutnalo, aspoň to tak všichni říkali. Snad nekecali.

Takže zpět k fotbalu, jste rád, že zimní přípravu už máte za sebou?

Nikdo z nás zimní přípravu nemá rád, jenže fyzická kondice se musí nabrat. Ale všichni už jsme rádi, že začíná liga.

Měli jste v zimě plno zranění, vy jste ale byl železný muž.

I v letní přípravě se mi za zranění vyhýbala a pak přišel první zápas a já pro zranění ze sestavy vypadl.

Aspoň jste po Liberci pak doma proti Plzni, kdy jste padli 0:4, vy nehrál a půjdete tudíž v Plzni do sobotní odvety s čistou hlavou…

Ale my v Plzni nemáme co ztratit, takže tam všichni jedeme s čistou hlavou.

V přípravě jste hráli často na tři útočníky. To vyrukuje s takovou útočnou vozbou i v Plzni?

Na ta falešná křídla hrají teď skoro všichni a je možné, že tak budeme hrát v Plzni také my. Rozhodne trenér.

Trenér tvrdí, že musíte zlepšit střelbu. Zapracoval jste na tom?

Já na tom pracuji celý život… La hodně bude záležet taky na tom, jaký bude terén.

V Plzni se od vás nečekají zázraky. Mohla by to být výhoda?

Řekl, že právě to je naše největší výhoda.

V Teplicích jste vyhráli, mohlo by i to vám pomoci?

Každá výhra, a to i v přátelském utkání, vždy pomůže. V Plzni to sice bude úplně jiný zápas, když to ale skončí jako v Teplicích, budeme jedině rádi…