Jarní část II. ligy by fotbalisté Dynama rádi začali vítězstvím. „Vstup do soutěže je vždy velice důležitý," ví trenér David Horejš.

V pravý čas se Dynamu vyprázdnila marodka. „Ostatně my jsme i v zimě většinu hráčů k dispozici měli, byť menší zranění byla," vyzdvihl David Horejš. „Zimní přípravu jsme zvládli bez vážnějších zranění a z toho máme velkou radost. Posledních čtrnáct dní trénuje už i Honza Hála, to mě těší. Byť do zápasu s Třincem ještě možná nezasáhne," konstatoval trenér Dynama, jenž pro čtyři žluté karty bude postrádat Hájovského, ale na rozdíl od generálky s Vlašimí bude mít k dispozici i dirigenta týmu Šimáka. „Měl menší virózu, celý týden ale trénuje a měl by být stoprocentně v pořádku," vyzdvihl Horejš.

Mimo hru celou zimu prakticky byl jedině Kalod, jenž k dispozici nebude ani dnes na Třinec. „K těm svým zdravotním potížím, s nimiž se v zimě potýkal, dostal ještě příušnice, a když mu inkubační doba uplynula a mohl se dle doktorů od pondělí už zapojit naplno do tréninku, tak mu druhý den jako nějaká reakce na antibiotika natekly ruce. Jak se zdá, do utkání tudíž připraven zřejmě nebude," krčil rameny David Horejš.

Generální manažer Dynama Martin Vozábal chválil zimní přípravu: „Měl jsem z ní dobrý pocit, jenže stejně tomu bylo i v létě a jak to na podzim dopadlo, všichni víme," varoval. „Podívám-li se ale teď do kabiny, vidím konkurenci. To je podstatný rozdíl proti létu."

Upozornil také, že vedle vydařených zápasů byly v zimě i ty méně povedené. „Ať už ti mladí kluci v Písku, tak první půle s Vlašimí, která z mého pohledu byla hrozná. Vlašim nám přesně ukázala, jak se má hrát druhá liga. A my přesně ukázali, jak se hrát nemá," poznamenal Vozábal a dodal, že druhá liga je o soubojích. „A do nich se nám nechtělo," podotkl s tím, že ta facka přišla v pravý čas. „Měli bychom si z toho vzít ponaučení."

Stejně to vidí i trenér Horejš. „My si k tomu s hráči své řekli. Dali jsme jim jasně najevo, že tak přistupovat k mistrovským zápasům není prostě možné," zdůraznil, zároveň ale dodal, že na druhou stranu z jednoho zpackaného zápasu dělat tragédii by bylo nesmyslné. „Předtím jsme celou přípravu předváděli dobrý fotbal a jsem přesvědčen, že jsme na to schopni navázat," uvedl.

O sestavě na Třinec trenéři Dynama mají jasno. „Snad na jednom dvou postech se ještě trochu rozhodujeme," sdělil Horejš a na dotaz Deníku připustil, že jedním z těch postů by mohl být hrot útoku.

Generální manažer Dynama Martin Vozábal si nemyslí, že útočníci jsou slabinou. „Ale je třeba, aby všichni tři šlápli na plyn. Když jsme měli hodnocení po Vlašimi, všem třem jsem to řekl. Jestli totiž na něčem můžeme shořet, pak právě na útočné fázi. Stejně, jako jsme na ní v jistých fázích hořeli i na podzim," přemítal šéf Dynama.

Martin Vozábal na středečním brífinku si pochvaloval zimní posily, spokojen s nimi je i trenér Horejš: „Myslím, že přínosem jsou jak fotbalově, tak charakterově," ocenil.

Z Třince na podzim Jihočeši vezli tři body a vyhrát chtějí i doma. „My i v přípravě každý zápas hráli na vítězství a jiný cíl nemáme ani teď," ujistil fanoušky trenér Horejš

Hráčský kádr Třince, který je v tabulce za Dynamem o jediný bod zpět, v zimě přílišných změn nedoznal. Jednou z mála nových tváří se stal bosenský obránce Muamer Avdič. jenž přestoupil z Brna. Proti Dynamu si věří: „Bude to hodně důležitý zápas. Jestli budeme hrát stejně jako proti Glivicím, máme na to uhrát v Budějovicích minimálně bod, ne-li tři. Bude to hodně těžký zápas, ale já svému týmu věřím," uvedl pro klubový web.

Koukat se nahoru, říká Vozábal

„Já osobně jsem přesvědčen, že máme silnější tým než na podzim," uvedl na setkání s novináři před pátečním zápasem s Třincem generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Takže s tím, jak se vám povedlo tým doplnit, jste spokojeni?

Zrovna včera jsme o tom mluvili a došli jsme k tomu, že co jsme si vysnili a koho si vyhlédli, se v rámci možností, jaké aktuálně Dynamo má, nám povedlo zrealizovat. Jedině snad jsme ještě zvažovali příchod jednoho útočníka, a to vzhledem k neustálé absenci Ríši Kaloda. Upřímně říkám, že už mě to štve a štve to i trenéry. Řekl jsem to i jemu, a proto to otevřeně říkám i tady.

Nakonec jste ale toho útočníka nepřivedli.

Ale jenom proto, že v těch finančních možnostech, jaké máme, bylo příchodů už dost.

Přišli spíš mladí hráči, ale klíčový byl zřejmě návrat Hájovského. Je to tak?

Chtěli jsme ho od začátku, Příbram ale dala jasně najevo, že přípravu začne tam. Jsme rádi, že jsme se nakonec dohodli.

S jakým cílem jdete do jara?

Jasně jsme hráčům řekli, aby koukali nahoru, ale samozřejmě se vším respektem i pod sebe. Naše pozice v tabulce je realitou, a proto je cílem co nejdříve získat takový počet bodů, aby se naše situace zklidnila. Velice důležitý v tom určitě bude hned první zápas s Třincem.

Táborsko v neděli v Olomouci

Závěr podzimní sezony se fotbalistům druholigového FC MAS Táborsko nevydařil dle jejich představ, a tak by na jaře dál chtěli hrát hezký fotbal, ale i dál dělat body.

Na předsezonní tiskovce v Táboře v tomto duchu vystoupil většinový vlastník klubu Jiří Smrž, načež k tomu ale jedním dechem ještě s úsměvem dodal: „Přestože bychom byli samozřejmě rádi, kdyby naše některé výsledky byly na podzim lepší, co bychom na druhou stranu před pár lety za takové výsledky dali…"

Velká část dotazů jak novinářů, tak i fanoušků, kteří tradičně mají na předsezonní tiskovky Táborska přístup, se týkala výstavby nového stadionu v areálu klubu v Táboře v Kvapilově ulici. „Situace kolem této výstavby je velice složitá," připustil Jiří Smrž.

V zimní přípravě Táborsko sice vyhrálo až poslední zápas v Písku, mělo však velice silné soupeře. „Řekl bych, že zimní příprava byla právě i vzhledem k síle soupeřů extrémně náročná," podotkl trenér Petr Frňka. To potvrdil i kapitán mužstva Peter Mráz, když na dotaz, jak zimní přípravu hodnotí, lakonicky odtušil: „Jsem hlavně rád, že už skončila…"

Z Táborska po podzimní sezoně skončili Strnad, Kotrba, Slepička, Šiml a Jiří Rabiňák, naopak přišli Brych, Juroška, Pilík, Linhart, Valenta, Kučera a Surmaj. „Odešli zkušení hráči, přišli perspektivní kluci. Osobně jsem přesvědčen, že to byl nutný krok," zdůraznil trenér Frňka, jenž přesto velké zásahy do základní sestavy pro nedělní premiéru na Hané nechystá. „V Olomouci nás čeká hodně těžký zápas, neboť za béčko Sigmy hrají mladí a běhaví kluci," upozornil Frňka.