Hrající trenér Jiří Beneda (49) vidí za špatným startem do podzimu hlavně docházku na tréninky. „Ta je mizerná, a podle toho to také vypadá. Scházíme se v pěti lidech. Bez tréninku to nejde," konstatoval po minulém kole, kdy si jeho tým vezl z Březnice na Táborsku šestibrankový příděl: Lišov padl 3:6.

Už deset inkasovaných branek ve dvou přípravných zápasech signalizovalo, že něco není v pořádku. „Po Nové Bystřici jsem se ani moc nezlobil, protože soupeř hrál moc hezký fotbal. Ale s Kameňákem… Dostáváme laciné branky, v Březnici jsme udělali tři penalty, a to je těžké," posteskl si velezkušený stoper.

Jeden pokutový kop zmařil Březnici gólman Václav Kotásek. „Ale tak za půl minuty se kopala další penalta!" Domácí celou řadu šancí neproměnili. „Soupeři jsou silnější na míči, vyhrávají osobní souboje, zatímco my chceme řešit vše fotbalově, ale chybí nám nasazení, bojovnost. Neúčast na trénincích se projevuje i tím, že se od nás míče odrážejí, nemáme přesnou přihrávku. Je to jedno s druhým," přemítal kouč hostí.

Přitom David Mlýnek ukázal, jak by to mohlo jít, když ve vápně šel nebojácně do souboje a sám proti brankáři pak akci i důrazně zakončil.

Do třetice se tým Jiřího Benedy představí v sobotu doma proti Kardašově Řečici.