Tři body však chtějí za každou cenu i fotbalisté domácího FC MAS Táborsko. „Doufám, že doma na Soukeníku konečně vyhrajeme. Sokolov je nahoře, a když ho porazíme, bude to do dalších zápasů povzbuzení," dal se po utkání ve Frýdku-Místku slyšet gólman Michal Toma, jedním dechem ale dodal, že předpokladem je zlepšit proměňování gólových příležitostí.

Právě špatná koncovka připravila svěřence trenéra Romana Nádvorníka o domácí výhry s Varnsdorfem i Mostem a před týdnem o lepší výsledek na hřišti vedoucího týmu II. ligy ve Frýdku. „Už na začátku zápasu jsme měli dvě stoprocentní šance do prázdné brány, ani ty jsme ale nedali," lomil po zápase ve Frýdku rukama trenér Nádvorník a v rozhovoru pro Deník jižní Čechy dodal, že až mužstvo tu smůlu protrhne, výsledky se určitě dostaví. „Byli bychom rádi, aby se tak stalo už v sobotu," uzavřel kouč Táborska.

„Byť jsme na hřišti druholigového lídra neuspěli, herně jsme zápas zvládli," vyzdvihl výkonný ředitel Táborska Tomáš Samec, dle něhož i proto je před sobotním zápasem v týmu dobrá a bojová nálada. „Po zdravotní stránce je vše v pořádku, měli bychom být v plné síle. Přestože jsme se o kvalitě Sokolova mohli na vlastní oči přesvědčit v Českých Budějovicích, jdeme do zápasu s cílem doma vyhrát," ujistil Tomáš Samec.

Jenže věří si i Sokolov, který je po 5. kole v tabulce II. ligy třetí s 12 body na kontě a skvělým skóre 9:3. A navíc na trávníku soupeřů sokolovský Baník neztratil ještě ani bod!

V minulém kole doma proti Varnsdorfu si poslední čtvrthodinu po zranění zahrál už i zkušený bek František Dřížďal a podle klubového serveru by na Soukeníku měl trenér Aleš Jindra tudíž mít k dispozici všechny své hráče.

Formu má brankář Jakub Dvořák, jenž proti Varnsdorfu už potřetí v sezoně udržel čisté konto. Věří si i na sobotní utkání v Sezimově Ústí. „Pojedeme tam vyhrát, nic jiného," uvedl lakonicky pro klubový web.

Výkop zápasu je v 17 hodin.