Vše rozhodla už 8. minuta, kdy Jihočeši předvedli pěknou kombinační akci. Po ose Kočí a Sladký se míč dostal ve vápně před Javorka, který po zemi skóroval – 1:0.

Žižkov na stadionu Soukeník dokazoval, že patří k nejofenzivnějším týmům soutěže. Vytvořil si asi pět až šest jasných příležitostí, ale proměnit je nedokázal. Ve 12. minutě žižkovský Sivrič při dorážce trefil tyč. Velkou oporou domácích byl opět brankář Toma, který v první půli nedovolil skórovat Voltrovi.

Táborsko mohlo jít do dvougólového vedení, když kopalo ve 36. minutě pokutový kop za ruku Podrazkého. Jenže spolehlivý exekutor Šimák tentokráte selhal. Mířil vysoko nad bránu.

Po obrátce viktoriáni Táborsko přitlačili. Brankář Toma v 66. a 67. minutě zastavil dvě obrovské šance hostí. Domácí se prezentovali Kočím, který si stahoval míč ve vápně, chystal se ke střele, ale pak o balon přišel, posléze prudce pálil bek Sladký.

Žižkov se nadále tlačil do vápna. V 77. minutě si míč na střelu dobře připravil žižkovský Sivrič, ale brankář Toma si na zemi opět poradil. Domácí kontrovali z brejků. Právě brejky se staly osudem utkání. Obránci hostí Kiidrion a Mareš se vyfaulovali na Strnadovi a Preslovi. Viktoriáni dostali dvakrát druhou žlutou kartu. Hostí tak dohrávali poslední minuty v devíti hráčích.

FC MAS Táborsko – FK Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)

Branka: 8. Javorek.

FC MAS Táborsko: Toma – Sladký, Mráz, Ciferský, Tusjak – Šiml, Javorek, Kočí, Šimák (88. Presl) – Strnad, Vukadinovič (82. Džafič).

FK Viktoria Žižkov: Boháč – Dressler (88. Hejný), Kiidron, Šťastný, Bartošák – Bartl, Mareš, Folprecht, Podrazký (63. Škoda M.), Sivrić - Voltr (88. Hejný).

Rozhodčí: Ochotnický – Černý, Vaňkát.

ŽK: 28. Kočí – 36. Podrazký, 54. Mareš, 80. Kiidron, 84. Šťastný, 87. Sivrić, 90. Folprecht.

ČK: 83. Kiidron (VŽ), 90. Mareš (VŽ)

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Romana Nádvorníka: „Duel se mi hodnotí dobře. Chtěli jsme být po utkání první, což se nám povedlo. Do zápasu jsme dobře vstoupili, dali jsme branku po nádherné akci. Pal jsme povolili a soupeře jsme trošku pustili do hry. Opět nás podržel brankář Toma, který nebyl nadarmo vyhlášen nejlepším hráčem II. ligy za minulý měsíc. Soupeř nám daroval penaltu, kterou jsme bohužel neproměnili. Ve druhé půli nás Žižkov přitlačil, ale my jsme věděli, že nás čeká velmi těžký, ofenzivně laděný soupeř. Hrál se tady velmi dobrý fotbal nahoru, dolů. My jsme se dostávali do šancí z brejků, s nimiž měl soupeř problémy, a řešil je za cenu faulů. Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Chci smeknout před našimi hráči, kteří deset zápasů neprohráli. Chci také poděkovat divákům, kteří už podruhé přišli v hojném počtu a vytvořili nám pěknou kulisu."

Hodnocení trenéra FK Viktoria Žižkov Jindřicha Trpišovského: „Zápas se mi hodnotí těžko, protože jsme prohráli. Přišli jsme minimálně o tři vykartované hráče pro následující zápas proti Českým Budějovicím. Prohráli jsme, protože jsme v úvodu utkání udělali chybu. Domácí nám dali krásný gól po pěkné akci. Vrátili jsme se do zápasu a vytvořili si za první půli dvě až tři šance. Měli jsme ale štěstí, že domácí neproměnili penaltu. Ve druhé půli jsme chtěli přidat, hrát hodně nahoře, domácí zatlačit, což se nám povedlo. Tři až čtyři šance nám vychytal brankář domácích Toma nebo jsme je špatně řešili. Soupeř vyhrál, gratulujeme mu k prvnímu místu. Viděli jsme tady nadprůměrné druholigové utkání."