Pavel Hezoučký v mládežnických kategoriích hrával v českobudějovickém Dynamu a také třeba ve Spartě a v Plzni. Zahrál si i v mládežnických reprezentacích. Velký fotbalový talent, který naposledy hrál na Slovensku v Senici. Po ukončení krátké kariéry se vrátil domů. Otevřeně mluví o epilepsii, kterou trpí.

Silvestrovská fotbalová oslava pod hlubockým zámkem
Karel Vácha mladší kopal doma na Hluboké za starší. A vyhrál!

Ta byla také jedním z důvodů, proč fotbal profesionálně nehraje. Už loni ho při silvestrovském zápase napadlo, že ke hřišti jen tak připraví pokladničku a obnos odevzdá dětskému oddělení českobudějovické nemocnice. Byl až překvapený, jak se nápad líbil fotbalistům i divákům, a tak se rozhodl, že bude pokračovat. "A letos jsme vybrali peníze pro porodnici, celkem to bylo 20 400 korun," vypráví s nadšením v hlase.

Pavel Hezoučký loni odvezl peníze do neonatologického oddělení českobudějovické nemocnice, kde se starají o narozené děti, letos budou adresátem děti v porodnici. Možná v rozhodování hrálo roli také to, že se vlastně teprve nedávno stal Pavel Hezoučký otcem. "Tři děti se tu u nás v klubu narodily," usmívá se fotbalista, který se při derby zhostil role spravedlivého a neúplatného sudího. Třeba se právě v Českých Budějovicích narodí a v Dívčicích fotbalově vyroste hráč, který za čtvrt století bude úplně ten nejlepší v České republice.