Ladit formu na Liberec pojede Dynamo v sobotu znovu do Rakouska, kde po dvou zápasech s týmy rumunské I. ligy tentokrát v Bad Kreuzenu nastoupí od 18 hodin proti ligovému Riedu. „Opět nás čeká prověrka se silným soupeřem,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý.

Vyzdvihuje i předchozí duely s rumunskými týmy. „Jak Galati, tak Vaslui potvrdily svou sílu. Zápasy s nimi byly pro nás důležité,“ tvrdí.

Obě utkání budějovičtí fotbalisté o gól prohráli. „Proti Galati jsme se dostali do vedení, bohužel už za dvě minuty nato jsme Rumuny nechali vyrovnat a vzápětí dostali gól na 1:2. To mě dost štvalo.“

Oběma gólům se dle něj dalo zabránit. „Jenže v obranné fázi jsme udělali dost systémových a taktických chyb, to by se stávat nemělo,“ vraští čelo Šilhavý a dodává, že zápasy v Rakousku mají na videu, takže si ty chyby s hráči po návratu důkladně probrali. „I to je zapotřebí,“ usmívá se.

V sobotu proti Riedu budou trenéři Dynama stále ještě hledat optimální složení pro ligový start. „Někteří kluci ale pojedou s béčkem do Kamenice, aby byli všichni herně vytíženi,“ vysvětluje Šilhavý.

K dispozici však nebude mít ani některé další hráče ze širšího kádru: do S. Ústí na hostování míří brankář Pešula a stoper Novák, chybět bude i Petr Šíma. „Odjel na týdenní testy do Senice,“ sdělil v pátek Deníku sportovní ředitel Dynama Roman Rogoz.

Zatímco Dynamo už vyloženě ladí formu, nováčka II. ligy ze S. Ústí čeká ostrá část kondiční přípravy. „V sobotu se v Satalicích střetneme s třetiligovými Kunicemi a hned po zápase se mužstvo přesune na týdenní soustředění do Brandýsa,“ sdělil Deníku šéf klubu Jiří Smrž a dodal, že po návratu z Brandýsa se tým příští sobotu 17. července zúčastní turnaje v Soběslavi.

Hodně těžká prověrka v sobotu čeká i fotbalisty třetiligového Písku: do Roudnice se je na předligovou generálku pozvaly Teplice, které svou sílu potvrdily v týdnu i v přípravě: Slask Wroclaw rozdrtily 5:0 (Mahmutovič a Vachoušek 2, Vidlička) a s Dynamem Drážďany vyhrály 2:0 (Mahmutovič, Zoubele). V Písku už není asistentem Ladislav Bernát.

Na silné soupeře v sobotu narazí na turnaji v Kamenici i třetiligová juniorka Dynama: na úvod se od 14 hodin střetne se Žižkovem a ve druhém zápase zřejmě s K. Vary (ty hrají od 12.30 s domácí Kamenicí).

Podobně jako ve středečním modelovém utkání proti áčku chce trenér Jiří Lerch i v Kamenici dát šanci všem svým hráčům. „Jedou všichni, navíc bez ohledu na to, že sehrajeme dva zápasy, nepolevíme ani v tvrdé přípravě. Do soutěže máme ještě měsíc, takže výsledky nejsou teď tím hlavním měřítkem,“ tvrdí. „Přesto věřím, že můžeme v Kamenici udělat dobrý výsledek.“

Ve zmíněném zápase s ligovým áčkem měl trenér Lerch k dispozici po příchodu Dobala z Čáslavi i dalšího navrátilce z hostování. „Z Vlašimi se vrátil Honza Svátek a zapojil se s námi do přípravy. Co bude dál, to je otázka na vedení klubu,“ krčí Lerch rameny.