Po Vadimu Rysovi, jenž složil funkci po porážce v Dřítni, převzal fotbalisty Zlivi trenér Pavel Cepák. Povede je v trojici s předsedou Karlem Jindrlem a Martinem Tesařem.

Premiéru už má za sebou. „Trenér Cepák přišel k týmu ve čtvrtek," uvedl šéf klubu Karel Jindrle. Příchod nového trenéra ale vše nevyřeší, což potvrdil i duel s Krumlovem. Problémy Zlivi jsou hlubšího rázu. „Potřebujeme více trénovat a na některých postech posílit, abychom se dali dohromady a začali sbírat body. Horší snad už být nemůžeme…," prohlašuje na rovinu zlivský Karel Jindrle.

Dolní Bukovsko se po třech remízách a porážce konečně radovalo z vítězství: proti Olešnici v 88. minutě trefil tři body pro domácí Tomáš Venčovský z penalty.

Gólem v závěru (87.) strhla vítězství na svoji stranu i Dříteň. V derby v Sedleci tím odpověděla na Bláhův faul, po němž domácí hráč musel předčasně zamířit do kabin.

Nováček z Horní Stropnice se před svými diváky vytáhl na vedoucí Lomnici (1:1). Obral ji o první body v sezoně, mohl dokonce vyhrát, ale neproměnil pokutový kop.

H. PLANÁ – T. SVINY 1:2. Martin Písko, trenér Trhových Svinů: „Neodehráli jsme špatný zápas, ale zase ta koncovka! Měli jsme celý zápas převahu a místo, abychom dali třetí gól a uklidnili hru, začali jsme zmatkovat. Posledních deset minut jsme se báli o výsledek, tři body bereme, ale musíme se probudit a plnit taktické pokyny jako v loňské sezoně. Teď je třeba potvrdit body doma se Zliví."

ZLIV – ČESKÝ KRUMLOV 2:6. Karel Jindrle, předseda Zlivi: „Prohráváme 0:1, otočíme stav na 2:1, ale pak zase v zápase uděláme hloupé chyby, které nás srážejí. V bráně nebyl zraněný Jiří Remta, tak chytal dorostenec; neříkám, že chytal špatně, ale potřebujeme, aby nás táhli starší kluci. Je to asi čtvrtý zápas jako přes kopírák, kdy se nám celá hra nakonec sesype. Zatím hledáme chyby, jasné je, že musíme víc trénovat."

H. STROPNICE – LOMNICE 1:1. Lešek Szypula, trenér Stropnice: „Bodík, vezmu – li postavení obou týmů v tabulce, má pro nás cenu vítězství. Doufám, že bude mít pozitivní vliv na manšaft, snad hráči zvednou hlavy. Lomnice nás možná podcenila. Brzy jsme šli do vedení, soupeř do poločasu vyrovnal a výsledek byl na vážkách. Ve druhé půli dostali hosté možnost kopat penaltu, kterou Jozefík chytil. Kolem 65. min. Lomnici za tvrdý zákrok vyloučili hráče. Po sražení Kořínka jsme dostali výhodu pokutového kopu i my, Michal Bašta ale přestřelil… Nakonec jsme mohli mít všechny body. Po vyloučení se Lomnice sice smekla, ale my měli hodně brejkových situací a úplně na konci šel můj starší syn sám na branku!"

Kompletní ohlasy najdete ve čtvrtečním ČB deníku.