Rozhodlo se o tom ve středu na losovacím aktivu v Praze.

Na jaře ještě prvoligové Dynamo zahájí II. ligu 1. srpna ve Vlašimi, doma se prvně představí týden nato proti Opavě, dále bude hrát v Třinci, doma zmíněné derby s Táborskem a první pětici zápasů zakončí v Sokolově. V 6. kole budou černobílí mít volno, poté pojedou do Karviné, doma se utkají s Ústím, v 9. kole 3. října jedou do Hradce Králové, pak doma s Olomoucí B, ve Varnsdorfu, doma s Frýdkem-Místkem, ve Znojmě a doma s Pardubicemi a Vyšehradem. Podzim Dynamo uzavře 21. listopadu jarní předehrávkou v Opavě.

„Začátek soutěže vždy hodně napoví, nás ale jednoduchý rozjezd do sezony určitě nečeká," vraštil čelo kouč Dynama František Cipro. „Z prvních šesti zápasů totiž hrajeme jen dvakrát doma, navíc s nevyzpytatelnou Opavou a silným Táborskem," dodal.

Těžký vstup do soutěže bude mít i Táborsko, které v prvních čtyřech kolech narazí na oba exligisty: ve 2. kole doma změří síly s Hradcem Králové a ve 4. kole zamíří do Č. Budějovic. Do sezony svěřenci staronového trenéra Petra Frňky vstoupí 1. srpna v Ústí nad Labem, premiéru na domácím hřišti si odbudou ve 3. kole s béčkem Olomouce.

„Snadný start to nebude, ve druhé lize ale není snadných soupeřů," uvedl pro klubový web trenér Frňka, dle něhož Ústí bude doma silné, oba exligisté se určitě chtějí vrátit do první ligy a Olomouc B je velkou neznámou. „Los je těžký, ale na všechny soupeře se musíme kvalitně připravit. Stejně jako oni na nás," podotkl.

Konečná podoba II. ligy byla definitivně (?) schválena až včera. Licenci nedostal Žižkov a práva postupu se vzdali vítězové ČFL Bohemians Praha, místo nichž si Fotbalovou národní ligu prvně v historii zahraje Slavoj Vyšehrad (ten skončil v ČFL třetí). Domažlice, které byly druhé a měly jít do II. ligy za Žižkov, se nakonec práva na postup vzdaly.

I všechny další týmy třetí ligy, které byly osloveny, nabídku odmítly. II. liga se tudíž letos bude hrát jen o patnácti týmech. „Ještě dnes se rozhodovaly Vltavín a Benešov, ale nakonec do toho nešly," uvedl ve středu pro ČTK ředitel profesionálního fotbalu Tomáš Bárta. Ve druhé lize se tak v příštím ročníku bude hrát jen o jedno sestupové místo.

Vyšehrad by měl hrát II. ligu na hřišti Žižkova. „Mohu potvrdit, že nám byla účast ve Fotbalové národní lize nabídnuta a my se rozhodli ji využít a akceptovat," řekl pro ČTK majitel Slavoje a zároveň trenér týmu Jaroslav Klíma.

Majitel Bohemians Praha Karel Kapr oznámil, že střížkovský tým nebude hrát žádnou republikovou soutěž. „Od nové sezony budeme hrát přebor Prahy. Po třiadvaceti letech působení ve fotbalu mi už chybí motivace pohybovat se v prostředí, kde nejsou dodržována pravidla," řekl Kapr.

Domažlice, jež jsou farmou Plzně a jejich trenérem se stal Pavel Horváth, sice původně měly o postup zájem, nakonec ale nabídku odmítly. „Nejsem hazardér," podtrhl prezident klubu Jaroslav Ticháček.

Táborsko testuje další dva hráče

Ve středu se v týmu Táborska hlásil na testy 26letý rodák z Nýrska Petr Hošek, jenž v kariéře prošel Slavií Praha (bez ligového startu), Hlučínem, Senicí, polskou Flotou Świnoujście a naposledy hrál za Domažlice. „Je to vysoký útočník, měří okolo 190 centimetrů. Uvidíme, jak jeho testy u nás dopadnou," uvedl trenér Petr Frňka.

Ve čtvrtek v Táborsku čekali na příchod 26letého slovenského gólmana Andreje Maťašovského, jenž ve slovenské I. lize za Podbrezovou odchytal loňský podzim: ze 13 zápasů v půltuctu udržel čisté konto, průměr inkasovaných gólů stlačil pod jeden na zápas a celek z Horehroní získal při jeho účasti na hřišti 19 z 21 podzimních bodů. Odchovanec Nitry nastupoval i za Zlaté Moravce, Třinec, Otrokovice a Dubnici, na testech byl v Košicích či ve Zlíně