Že na dokopné byla nálada výborná a slavilo se, je nasnadě, protože skutečně bylo co!

Jako nováček okresního přeboru Novovesští přezimují  překvapivě na druhém místě. O vedení v soutěži přišli v posledním kole  po porážce v „zápase podzimu" na Rudolfově. Ani ta ale nic nezměnila na tom, že Nová Ves má za sebou suverénně nejlepší rok v historii fotbalového oddílu!

U Nádraží se hráči dozvěděli výsledky klubové ankety. Vrcholem večera bylo vyhlášení Fotbalisty roku 2013 v Nové Vsi u Č. Budějovic.

Nejlepším střelcem se stal Radomil Procházka s 30 góly (dále Boháč 21, Labaj 14, Brožka 10). Stejného vítěze měla i anketa Nejlepší nahrávač: opanoval ji Radomil Procházka se 17 nahrávkami (Boháč 13, Neumann ml. 10, J. Kohout, Brožka 8). Nejproduktivnějším členem Pekárkova souboru byl, kdo jiný, Radomil Procházka s průměrem 1,15 vstřelené branky na zápas. Kanonýr Petr Boháč dal ve třiceti zápasech dvacet branek (0,70).

Na pomyslném trůnu pro fotbalového krále v Nové Vsi došlo ke změně. Vládce posledních dvou ročníků Bohumír Češka toho letos totiž moc nenahrál. Staronovým vítězem ankety se stal Radek Procházka, jenž tak navázal na své vítězství z roku 2010.

Od hráčů a fanoušků se sešlo celkem 54 hlasovacích listů. Radek Procházka se objevil patnáctkrát na první místě a s 282 body vyhrál těsně, na druhého Petra Boháče měl náskok jen 29 bodů.  Třetí skončil rovněž s těsnou ztrátou Jakub  Kohout (243). Další pořadí: 4. Eduard  Janeček 193, 5. Vít Neumann ml. 112 bodů, 6.