Domácí kanonýr Lukáš Lenk navýšil konto na 23 vstřelených branek, a překonal tím svůj loňský účet. Ale hlavně – Sviny se vracejí do I.A, kterou hrály naposledy v roce 1999! Borovany ani další soupeři už je nemohou ve zbytku jara předstihnout.

Svěřenci kouče Pavla Randy byli na oslavy nachystáni, stejně jako diváci. Brzy po závěrečném hvizdu už fotbalisté měli v rukou šampaňské, hned nato ještě na trávníku houfně zapalovali doutníky, z reproduktorů zaznělo i obvyklé „We are the champions…"

Některé zraněné opory přihlížely v civilu, na hřišti se proto objevilo hned několik mladíků, bodoucích nadějí trhosvinenského fotbalu, který kdysi přežil pád z krajského přeboru až do okresu, ale v současné době prožívá velký úspěch.

„Měli jsme v plánu hrát tak do třetího místa, ale že se povedlo tohle, to je hlavně pro nás, mladé kluky, velký zážitek! A pro ty starší je to také velký úspěch, ti možná jsou rádi ještě víc. Zaslouží si to," radoval se Lenk. A když zmínil starší spoluhráče, měl tím na mysli Jana Gažáka, René Janouška či Davida Štojdla, hráče ošlehané vyššími soutěžemi, kteří mužstvo k postupu dotáhli. „Za posledních pět let se tady složil ten nejlepší tým. Pokud by starší kluci měli skončit, budeme se snažit napodobit je a myslím, že bychom mohli I.A udržet," uvedl Lukáš Lenk vzápětí poté, co na hřišti skončilo křepčení a oslavy se přesunuly do kabiny.

Zástupce starší hráčské generace René Janoušek si postupovou sezonu užívá až do konce. Postupového konce. „Většinu zápasů jsme byli zdraví, a to je u nás starších základ. Až na závěr jara je sestava rozbitá, ale dotáhli jsme to, a o to cennější je pro nás výhra v soutěži, protože jsem z toho měl trochu obavy. Naštěstí kádr byl dostatečně široký, a to se nám vyplatilo," poznamenal René Janoušek.