Současní a bývalí hráči, funkcionáři i příznivci fotbalu tuto neděli oslaví jubileum společně s Amforou. Věří, že přilákají ke hřišti i diváky.

Do Kamenného Újezda mají namířeno známé osobnosti. Kdo se objeví v sestavě Amfory?Třeba Roman Skamene, Stanislav Hložek, Lešek Semelka, Jiří Zonyga, Karel Šíp, Přemysl Bičovský, Antonín Panenka, František Jakubec, Petr Salava, Pavel Steiner, Pavel Zůna, Vladimír Hruška, Jan Berger, Kamil Střihavka, Vladimír Hron…

„Čestný výkop provedou v 10.30 hodin Monika Absolonová a Zorka Jandová. Moderovat bude Petr Novotný a jako hlavní rozhodčí bude řídit utkání Dagmar Damková,“ říká manažer fotbalistů Sokola Kamenný Újezd Jiří Vaník.

Nejde o premiéru, známé sportovce a lidi ze šoubyznysu zve Sokol na své hřiště každých pět, deset let. V roce 1981 se s XI. internacionálů Slavie Praha dostavil i legendární ostrostřelec „Pepi“ Bican, před pěti lety v plné kondici rozdával fotbalovou radost František Veselý.

Tradice podobných zápasů pokračuje. „Zápas Amfory bude letos jejím posledním, a tak součástí bude i vyhlášení fotbalisty roku v dresu Amfory za rok 2011,“ doplňuje Jiří Vaník zajímavost ze zákulisí chystané akce.

Samotné utkání startuje sice v 10.30, ale už od 9 hodin bude na hřišti doprovodný program, který zahájí E.ON rodinný fotbálek. Jak název napovídá, soutěžit v něm budou rodinné týmy. „Přihlásit se mohou před devátou hodinou na místě, anebo na internetu,“ vzkazují pořadatelé.

Diváci by se měli dobře bavit. Aleš Marhoun předvede nad trávníkem něco z umění ovládání leteckých modelů, řízených rádiem. Od 12.30 hodin se současně rozehrají dva turnaje mladších a starších přípravek.

Pořadatelé zajistili lákadla pro děti i dospělé. „Připraven je celodenní program. Představí se akrobaté na kole, pro děti nebude chybět skákací hrad, dětská čtyřkolka,“ zve do Kamenného Újezda manažer místních fotbalistů Jiří Vaník, jenž nebude chybět vě výběru, který se postaví Amfoře v čele s internacionály.

Dres Sokola oblékne například jedna z největších hvězd minulosti kanonýr Miloslav Ouředník, další střelec a současný trenér Roudného František Mertl, trenér A–týmu Vojtěch Brozman. Kapitánskou pásku si vezme na rukáv bývalý předseda klubu Jan Janouch, s nímž nastoupí Gorčica a další osobnosti, spjaté s fotbalovým oddílem.