S cílem rozloučit se s diváky vítězně šli do posledního domácího zápasu druholigového podzimu fotbalisté Sezimova Ústí. Cíl splnili, Most porazili 2:0 a od pásma sestupu se odpoutali na příjemných devět bodů.

„Hrálo se o šest bodů, proto jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli,“ netajil se svou spokojeností trenér Luboš Zákostelský. Dobře totiž věděl, že kdyby předposlední Most na Soukeníku vyhrál, dotáhl by se na jeho svěřence na pouhé tři body.

Domácí vstoupili do důležitého klání tím nejlepším způsobem: v 11. minutě Kočí získal míč ve středu hřiště a místo, aby hledal někoho z nabíhajících spoluhráčů u lajny, z dobrých pětadvaceti metrů se do balonu opřel levačkou a poslal ho do horního růžku mostecké branky. Nádherný gól – 1:0!
„Naposledy jsem se podobně trefil snad v Ústí, doma ale ne,“ přemítal šťastný střelec, jenž krátce nato málem přidal i druhý gól, tentokráte ale po jeho pohotové ráně z vápna ještě někdo v houštině bránících protihráčů míč lehce tečoval, takže o chloupek tyčku Pokorného svatyně minul.

Domácí v úvodní půlhodině měli zřetelně navrch a po zásluze také přidali druhý gól: ve 27. minutě sice po zpětné přihrávce Kočího nestačil ze slibné pozice Šturma zakončit, své zaváhání ale čtyři minuty nato dokonale napravil, když se proháčkoval do vápna a ideálně dal pod sebe na Cíferského, který „angličanem“ zvýšil na 2:0.

Pět minut nato si naběhl za mosteckou obrannou čtveřici Mach, brankář Pokorný ale byl o zlomek vteřiny u míče dřív a uklidil ho do bezpečí. Vzápětí z podobné situace šel sám na bránu na druhé straně i mostecký Danoski, na rozdíl od Macha navíc měl balon pod kontrolou, jenže ve finální fázi ztroskotal na výborně chytajícím brankáři Fryštákovi, jenž mu míč skvělým zákrokem „ukradl“ z nohy.

„V této chvíli nás Fryšták výrazně podržel,“ děkoval na tiskovce svému brankáři trenér Zákostelský. „Kdyby Danoski dal z této šance gól, duel bychom možná ještě zdramatizovali,“ hořekoval naopak mostecký kouč Michal Zach a připomněl, že právě Danoski mohl skórovat i v nástupu do druhé půle, brankář Fryšták však jeho dělovku z pětadvaceti metrů skvělým zákrokem vyrazil.

Danoskiho střela byla zároveň také labutí písní Zachova týmu, jehož hráči se ve zbývajícím čase druhého dějství ze hřiště téměř vytratili. Důkazem je i to, že svůj vůbec první roh v zápase Most kopal až třináct minut před koncem…

Nicméně nutno dodat, že ve druhém poločase toho už moc nepředvedli ani domácí. Výjimkou byla snad jen Machova střela z voleje po Jasanského přetaženém centru v 75. minutě. Byť ta rána šla vedle, byl to hezký a fotbalový moment. Ale na to, aby prokřehlé diváky zahřál, to bylo sakramentsky málo…

„Účel světil prostředky, my opravdu hlavně potřebovali v tomto zápase zvítězit. Tyto tři body nám do posledního kola podzimní části dávají klid a jistotu,“ otevřeně přiznal trenér Zákostelský.

Branky: 11. Kočí, 31. Cíferský. ŽK: Mach, Cíferský – Frnoch. Diváci: 443. Rozhodčí: Váňa – Moláček, Zeman.
S. Ústí: Fryšták – Cíferský, Ptáček, Nesvadba, Kotrba – Kočí, Dobal, Šturma (78. Vukadinović) – Sklenář (71. Charuza), Jasanský – Mach (90. Hric).
Most: Pokorný – Jendruščák, Běloušek, Hofmann, Řehák – Rusetski (87. Banovič), Schut, Rosendo, Conway (33. Christof) - Frnoch, Danoski.