Tak skvělý vstup do soutěže dlouho nepamatují! „Po loňské sezoně je to příjemné, hrát nahoře…," chválí si.

Předseda a trenér v jedné osobě Lešek Szypula slaví u kormidla malé výročí. „Když jsem před rokem tým převzal, neměl po pěti kolech ani bod. Začínal jsem v Olešnici a dostali jsme 1:6, také jsme vedli 1:0," naráží Szypula na minulé kolo, v němž Hraničář rovněž vstřelil v Olešnici vedoucí branku, ale pak tahal za kratší konec, podlehl 2:4.

Jinak ale fotbalisté po roce píší úplně jiný příběh. Velkou zásluhu na podzimní jízdě hraničářů mají dva odchovanci, hrající na junior start krajský přebor za SK Rudolfov: Miroslav Syrovátka a Vlastimil Bašta. „Na Rudolfově dorostli do dorosteneckého věku, Bašta také působil dvě sezony v Dynamu. Jsou to kvalitní hráči, kteří s námi v Olešnici zrovna nebyli. Krajský přebor má přednost, nám jen pomáhají," podotýká stropnický předseda.

Ve šlágru neporažených celků hostům chyběla  ze základu  čtveřice hráčů, včetně zraněného Šedivého, což se muselo na výkonu projevit. „Nastoupili jsme se dvěma dorostenci, kteří dopoledne hráli zápas v Suchdole, ve dvanáct se vrátili a ve čtrnáct hodin s námi už mířili  do Olešnice!" líčí Szypula problémy se sestavou. Přesto měl trenér na lavici ještě dva hráče  na střídání. „Olešnice měla převahu jako hrom," uznává.

Není divu, že kolem „pendlů" z Rudolfova se točí hra Horní Stropnice. O tři soutěže níž jejich fotbalové dovednosti vyniknou o to víc. „Rozhodně jsou znát, o tom není pohyb," souhlasí Szypula s tím, že oba mladíci jsou těžko nahraditelní. „Kvalita tam je a promítne se do výsledku. Ostatní kluci vedle nich vždy povyrostou. Pokud se něco přiučí, bude to jen dobře," říká stropnický trenér.

(Celý článek o podzimním tažení fotbalstů H. Stropnice najdete v sobotním Českobudějovickém deníku.)