Největšími aspiranty na postup do celostátního kola jsou Los Pedros Tábor (2. liga) a Absolutteam ČB. Vysoké ambice ale budou mít i ostatní účastníci soutěže.

Los Pedros mají jako jediný druholigový zástupce z jihu Čech účast v poháru povinnou. Písecko zastupuje Jamaica Protivín a okres J. Hradec Kelta Sedlo. Českobudějovický okres reprezentují vítěz okresního kola Absolutteam ČB a AC Gong. Českokrumlovsko letošní futsalový nováček Rafanda Kaplice. Premiéra na futsalových palubovkách čeká na Strakonice, které vstoupily pod křídla futsalu FIFA a v poháru je bude reprezentovat 1. FC Mladějovice, třetí tým nedávno skončeného místního okresního přeboru. Poprvé v tomto ročníku se hraje okresní soutěž i na Táborsku a svého „vyslance“ vyšle i do pohárových bojů v kraji.

Účastníci krajského kola: Los Pedros Tábor, Absolutteam ČB, Gong ČB, Rafanda Kaplice, Kelta Sedlo JH, Jamaica Protivín, 1. FC Mladějovice. Postupující z Táborska bude znám na konci dubna.

Losování krajského kola Poháru ČMFS poháru proběhne koncem března. Čtvrtfinále je na programu ve druhé polovině dubna, semifinále v květnu a finále je plánováno na začátku června.