A příjemnou novinkou pro hráče i diváky určitě je, že se poprvé v historii turnaje bude hrát na hlavní ploše.

Organizátoři ke dnešnímu datu hlásí rovných dvacet přihlášených celků z různých koutů republiky. Figurují mezi nimi nejen týmy z Jihočeského kraje, ale i z Olomouce, Plzně a Prahy. „Tradičně nebude chybět prachatický Rumpál v čele s nestárnoucím Wimberským a brankářem Šilhanem, druholigový pražský tým Terasy, letošní okresní a krajský vítěz FC 30 ČB, na turnaji vždy končící před branami finále. Chybět nebude ani Fotbalová radost, která je sestavena ze známých českobudějovických fotbalistů,“ říká jeden z pořadatelů tradičního klání Michal Průcha.

Rozpis turnaje je stanoven na 24 mužstev, takže zbývají poslední čtyři volná místa. „Přihlášky přijímáme nejpozději do neděle (29. června). Věříme, že nám opět bude přát počasí. Pro zúčastněné a příznivce futsalu je připraven i stan a bohaté občerstvení. Jedná se o patnáctý ročník a chceme, aby měl nejenom sportovní, ale i společenskou úroveň. Nás může těšit, že pro některý týmy je to vrchol sezony,“ pochvaluje si Průcha.

Přihlášky přijímají Michal Průcha (tel. 608 870 510), David Beneš (605 148 857) a Pavel Ždych (777 887 307). Uzávěrka přihlášek je v úterý a startovné na mužstvo činí 990 korun.