Jako jediný z fotbalistů Dynama tudíž hrál ve svém „minizápase“ 0:0 (Příbramští oba góly dali v době, kdy kapitán týmu už nebyl na palubě).

První dotaz se tudíž týká zdravotního stavu: jak jste na tom?
Celý týden jsem už trénoval a ve středu odehrál i modelovaný duel s naším dorostem. Achilovku sice pořád cítím, ale to budeme řešit zřejmě nějakými prášky. Doufám, že to bude dobré, že budu schopen odehrát celý zápas a že tudíž klukům s Baníkem pomůžu.

Achilovka vás zlobí už delší čas?
Měl jsem s tím problémy už před Jabloncem, ale vždycky jsem to nějak rozhejbal. Teď už ta bolest ale byla taková, že jsem nemohl zasprintovat, takže bylo lepší, aby tam místo mě šel čerstvý hráč.

Ligová přestávka se vám tudíž docela hodila?
Určitě. Já minulý týden nechal nohu úplně v klidu, nehrál jsem ani pohár v Hlavici a až tento týden začal naplno. Podzim bych ještě rád dohrál a až v zimě to budu muset doléčit.

Proti Baníku musíte v neděli jít hrát i proto, aby měl kdo dát gól. Na jaře jste v Ostravě zařídil vítězství…
Gól jsem tam dal a měl jsem z něho velkou radost, vždyť jsme v Ostravě vyhráli asi po patnácti letech! Kdyby se to opakovalo v neděli a my zase vyhráli 1:0, bylo by to skvělé. A ani to nemusí být mým gólem, ten může dát kdokoli. Je to pro nás hrozně důležitý zápas a chceme v něm vyhrát.

Máte smůlu, že jste na Baník nenarazili o něco dříve, kdy se mu v lize vůbec nedařilo.
Jenže nikdo nemohl počítat s tím, že Baník bude hrát o sestup. Byla to jen otázka času, kdy se zvedne. Teď udělali ve třech zápasech sedm bodů a mají jich stejně jako my. Budou tady hodně těžkým soupeřem, my ale budeme chtít navázat na předchozí zápas doma s Jabloncem a ty tři body si připsat na své konto.

Na jaře jste v Ostravě vyhráli, ale doma jste mu podlehli…
My vedli 1:0 a měli jsme zápas jasně ve své moci, jenže na konci, byť jsme se připravovali na jejich standardky, jsme si nechali dát gól na 1:2, kdy nám rozehráli roh na vápno. Hodně nás to srazilo psychicky a pak se to s námi ještě pár zápasů v lize vezlo. Tentokrát si budeme muset konec utkání pořádně pohlídat.