V českobudějovickém Metropolu, kde byly výsledky ankety vyhlášeny, odpovídal zřejmě nejslavnější odchovanec blatenského fotbalu na dotazy Deníku jižní Čechy.

Jihočeští sportovní novináři a vybraní experti vás zvolili šestým nejlepším sportovcem jižních Čech. Potěšilo vás to?

Samozřejmě, že jsem z toho měl velkou radost. Pro mě to bylo velké překvapení, vůbec jsem to nečekal. Dozvěděl jsem se to až v pondělí, kdy jsme po vánoční přestávce měli první trénink, a tak jsem tu ani neměl věci na sebe, naštěstí mi Filip Rýdel pomohl.

Poslední dva roky v jihočeské desítce fotbalista nebyl a předtím v ní za poslední pětiletku figurovali Kučera, Černý, dvakrát Poborský a Lafata. Docela solidní sešlost, ne?

Být mezi takovými fotbalisty je velká čest a mám z toho velkou radost. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi v anketě dali hlas.

Do desítky jste se vlastně prostřílel svými góly v lize, což ostatně ocenili i fanoušci, kteří vás na klubovém webu zvolili nejlepším hráčem podzimní sezony. Dá se říct, že za sebou máte hodně úspěšný rok.

Co se týče fotbalu, tak se mi opravdu docela dařilo. Nastřílel jsem dost gólů, mohlo jich ale být ještě víc. Té práce přede mnou je ještě hodně. Co se týká osobního života, tam nějaké chyby byly, ale snažím se i na tom pracovat. Do nového roku jdu s čistým štítem a věřím, že vytrvám. Záleží jen na mně, jak dokážu ten talent, co jsem snad dostal, patřičně zužitkovat.

Vstup do podzimní sezony se Dynamu totálně nepovedl, ale pak jste se přece jen zvedli a do jara půjdete se šestibodovým odstupem od sestupových příček. Jenže právě v závěru sezony jako by vám osobně trošku střelecký prach zvlhl…

Začátek sezony byl hrozný a nikdo z nás nechápal, co se děje. Máme super tým, i v přípravě jsme měli výborné výsledky, jenže v lize se nám vůbec nedařilo. Ve druhé půlce sezony jsme konečně začali dělat body a je pravda, že já právě v této době trošku přestával góly střílet. Čím to bylo, nevím, ale možná, že si na mě soupeři už dávali víc bacha. Samozřejmě, že mě to moc mrzelo. Já těch gólů, když mi to tam tak padalo, chtěl na podzim dát ještě víc. Ale určitý cíl, který jsem si před sezonou dal, snad na jaře doženu. Ostatně hlavní je, aby se dařilo mužstvu a abychom ligu zachránili. Ať ty góly už střílí kdokoli.

Nastřílel jste na podzim v lize sedm gólů. Kterého z nich si nejvíc považujete?

To je těžké, já vzpomínám rád na všechny, ze všech jsem měl velkou radost. Nejen já, ale i moji přátelé a hlavně rodina, ti mi drží palce. Myslím si ale, že gól proti Žižkovu byl asi ze všech těch sedmi gólů nejdůležitější. Pro nás to byl klíčový zápas a my ho potřebovali nutně vyhrát. Předtím jsme se Žižkovem dvakrát uspěli v poháru, jenže v lize to byl jiný zápas a my prostě ty tři body museli získat. Oběma mužstvům šlo o hodně, my to ale zvládli.

Navíc hlavně vaší zásluhou, neboť Žižkovu jste všechny góly, co jste mu v těch třech zápasech dali, nastřílel právě vy.

A měl jsem z toho taky pořádnou radost… I proto, že brankář Tomáš Vaclík mi po těch pohárových zápasech, kdy jsem mu pokaždé dal gól, řekl, že v lize už mě určitě vychytá. Jenže já mu zase dal gól a jak říkám, právě ten mě těší ze všech nejvíc.

Zmínil jste se, že jste mohl dát i víc gólů. Která z neproměněných šancí vás mrzela nejvíc? Možná ta, co jste měli na konci zápasu s Olomoucí, ale v té jste vy prsty neměl…

To byl Tomáš Stráský, kterému se míč metr před prázdnou bránou nějak zamotal mezi nohama… Ale i takové situace se stávají. Já bych při této příležitosti chtěl popřát právě Stráďovi, který jde teď v pátek na operaci, aby mu to dobře dopadlo a aby se brzy zase vrátil na hřiště. Držím mu palce. A pokud jde o ty šance, já nějakou takovou podobnou, co měl Tomáš a abych z ní nedal gól, naštěstí neměl. Ale i tak jsem ještě nějaké góly dát mohl. Někdy mi chyběl krok, někdy jsem to uspěchal, ale jak říkám, snažím se to pilovat a věřím, že těch gólů budu dávat ještě víc.

Budete je ale dávat v dresu Dynama? Na podzim se hodně psalo, že spousta klubů má o vás zájem – a v kuloárech se hovořilo, že třeba Slavia si už jela pro Ondráška do Budějovic, jenže Dynamo zvedlo cenu, a tak si Slavia odvezla alespoň Nitrianského. Bylo to tak opravdu?

Já se snažil na všechny tyhle zvěsti nemyslet a nijak se jimi nezaobírat. Vůbec na to nemyslím. Jsem v Budějovicích, tady hraji, a to je pro mě nejdůležitější. Že bych si sháněl nějaký přestup, to rozhodně ne. Že by mě mrzelo, že si mě Slavia neodvezla, to v žádném případě. Mně se v Budějovicích líbí, mám tu spoustu přátel a daří se mi tady. I nějaké góly jsem naštěstí dal a taky jako mužstvu se nám konec sezony docela vydařil, takže jsme se naštěstí z toho úplného dna vyhrabali. Podzim tudíž nebyl zdaleka tak černý, jak to v jednu chvíli vypadalo. A když budu dávat góly a budu hrát dobře, tak nějaká nabídka přijde. Teď na to ale nemyslím a soustředím se jedině na Budějovice.

Pokud i na jaře budete hájit barvy Dynama – a jak se zdá, mohlo by tomu tak být – s jakým přáním do jarní části sezony půjdete?

Hlavní je, abychom ligu zachránili. A jsem přesvědčen, že to zvládneme. V Budějovicích byla vždycky tradicí tvrdá hra a vítězství klidně i 1:0, taky body za remízy jsme získávali. Ke konci podzimu jsme k této hře zase dostali a věřím, že na to navážeme a budeme i na jaře bodovat. Na podzim jsme také měli hodně zraněných, což nás sráželo dolů. Snad se nám na jaře už ta zranění budou vyhýbat. Už jsem říkal, že tým máme výborný, teď ještě přišli nějací kluci na zkoušku, takže by nám to na jaře mělo jít. Myslím, že hned první tři kola, kdy hrajeme v Olomouci, doma s Bohemkou a pak jedeme do Ostravy, už hodně napoví.