Dle trenéra Dynama Františka Cipra byla výhra jeho týmu zasloužená. „I soupeř sice měl nějaké šance, hlavně ve druhém poločase, my jich ale měli daleko víc." Chválil i výkon mužstva: „První půle byla, řekl bych, dokonce výborná. Bez ohledu na to, v jakých sestavách kdo nastoupil," připomněl, že Brno sice přijelo v omlazeném složení, podobně na tom ale je i současné Dynamo. „Spíš než 1:0 by to dneska odpovídalo tak výsledku 5:2 či 4:1," poznamenal.

Šancí skutečně bylo v zápase hodně, v první půli ale až na Přichystalovu ránu nad břevno v 9. min. jen na straně Dynama. Už v 1. min. Řezáč ideálně prostrčil na Jurdíka, jehož střelu Weber zblokoval, za tři minuty ale Linhart po Jurdíkově ideální nahrávce parádním obloučkem zápas rozhodl, ve 12. minutě po Benátově akci Linhartovu střelu k tyči Melichárek kryl, vzápětí po Šimákově uličce Wermke sám před bránou pálil vedle, bránu po Benátově centru netrefil v pádu hlavou ani Jurdík, jehož tvrdou ránu deset minut nato Melichárek reflexivně vyrazil, těsně před půlí si Benát vyměnil míč s Fundou, bránu ale překopl. „Měli jsme dát víc gólů, jak jsem ale řekl, v první půli se mi ta naše hra jevila moc hezky," liboval si Cipro.

„Po přestávce jsme ztratili držení míče a Brno nás chvílemi uprostřed hřiště přehrávalo," uznal trenér Dynama a dodal, že v první půli hrál výborně třeba Linhart, po přestávce ale už nedostal míč.

V poločase ze hry odstoupili oba zkušení středopolaři Benát i debutant Šimák. „Oba to jsou fotbalisté, kteří udrží balon, přikryjí ho a umí ho přihrát. I proto to ve středu hřiště s nimi vypadalo hodně dobře. Po půli těm klukům, ať už to byli Hála a Kadula, či Lima, ty zkušenosti jim chybí," poznamenal Cipro.

Vedle marodů Chmela a Ka᠆loda chyběl i zraněný Pešek, jenž zářil v Žirovnici. „Wermke ale nehrál špatně a daří se mu i na tréninku," chválil Cipro mladého záložníka, jenž se vrátil z hostování z Mostu.

Vedle Šimáka, o jehož příchodu Deník píše v rozhovoru na této stránce, si debut v Dynamu odbyl i písecký obránce Lukáš Šlehofer – a vedl si velice solidně. „Měl teď pauzu, teprve v úterý přijel z dovolené a zvažovali jsme, zda vůbec ho máme nasadit, svým výkonem mě tudíž mile překvapil," vyzdvihl Cipro, dle něhož Šlehofer přichází na zkoušku.

Výkonem zaujal také stoper Karafiát, jenž přichází na jih na hostování ze Sparty. „Hrál výborně. Má rozehrávku, perfektní kopací techniku, poziční hru. I na Žižkově hrál stopera a hrál ho dobře," dal zkušený trenér najevo, že důležitý post, který poté, co aktivní činnost ukončil Lengyel, hrozil být problémem, by bolavou patou týmu být nemusel.

Dynamo ČB – Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)

Branka: 3. Linhart. ŽK: Kadula. Diváci: 300. Rozhodčí: Dobrovolný.

Dynamo: Křížek – Řezáč, Hric (46. Vaněk), Karafiát, Novák – Benát (46. Lima), Šimák (46. Hála) – Wermke, Jurdík (46. Kadula), Funda (46. Šlehofer) – Linhart.

Brno: Melichárek (46. Veselý) – Čtvrtníček, Chrien, Malík, Přichystal, Weber, Fall (46. Pospíšil), Lutonský (46. Bednář), Jakub Šural, Brigant, Klán (65. Štrombach).

Že vyhráli jen 1:0, to jediné by Šimák zápasu vytkl

Debut v dresu Dynama si v přípravě s Brnem odbyl šestatřicetiletý středopolař Jan Šimák. S ním jsme po zápase hovořili.

Z Táborska přes Střížkov do Budějovic. Jak k tomu došlo?

Oslovil mě Martin Vozábal, s nímž se znám. Dohodli jsme se, že to zkusím a pak se uvidí. Tak jsem to zkusil a do pátku by se to mělo dořešit. Uvidíme, jak to dopadne.

Potěšila vás ta nabídka?

Samozřejmě, že ano. Každého hráče by potěšilo, když hrál třetí ligu a přišla nabídka ze druhé ligy. Tím spíš, když ta nabídka přišla z Budějovic, které vždy hrají o čelo druhé ligy, anebo spíš bych řekl, že patří do ligy.

Dynamo s vámi jednalo už před dvěma roky, kdy hrálo o postup. Proč to tehdy nevyšlo?

To šlo spíš mimo mě, v té době jsem byl v Táborsku. Když jsme se tam pak nedohodli a já narychlo něco hledal, ozval se mi Střížkov a já narychlo bral třetí ligu. Že teď přišla nabídka ze druhé ligy, navíc z jižních Čech, odkud pocházím, z toho mám velikou radost.

Co rok na Střížkově? Taky nebyl tak marný, ne?

Když vyhrajete třetí ligu o nějakých dvacet bodů, když vlastně pořád vyhráváte, je to úspěšný rok. Škoda, že s postupem to nedopadlo, ten rok ale určitě byl dobrý.

Proč to nedopadlo? Něco podobného jste zažil už v Táboře…

Teď jsme soutěž vyhráli suverénně, bohužel jsme ale pro druhou ligu nesplnili finanční požadavky. V Táborsku to nevyšlo bodově, tam jsme v posledním kole spadli až na třetí místo a postup do ligy si tudíž nevybojovali.

Kolik jste toho v Dynamu stačil odtrénovat?

Moc ne, čtyři pět tréninků. To je málo, tam má manko a ještě potřebuji řádně potrénovat.

Jak vidíte současný tým Budějovic?

Je tu spousta mladých kluků a řekl bych, že i dobrá parta. Je tu zdravé jádro a ti kluci jsou hodně ctižádostiví a chtějí se prosadit. Těžko ale hodnotit, jsem tu moc krátce.

Odbyl jste si vítěznou premiéru, navíc s ligovým soupeřem. Takže spokojenost?

Já si myslím, že to ligové mužstvo nebylo. Že to Brno mělo hodně doplněné mladými kluky. Moc ligových hráčů tam asi nebylo, mě spíš ale mrzí, že jsme poločas mohli vyhrát 4:0 a mohl být klid. Že jsme vyhráli jen 1:0, to jediné bych asi tomu zápasu vytkl. Jinak to mělo tempo a byl to pohledný zápas. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale taky nám to ukázalo, na čem máme pracovat dál.

Když ze strany Českých Budějovic bude zájem, kývnete na jejich nabídku?

Zcela určitě. Kdybych sem nechtěl jít, tak bych tady asi netrénoval. Doufám, že se nějak domluvíme, že to klapne, že podepíšu roční smlouvu a budu moci Budějovicím pomoci k návratu do ligy.

Dojde v Počátkách k jihočeskému derby?

Počátky na Vysočině v sobotu budou dějištěm 61. ročníku turnaje O křišťálový pohár, jednoho z nejstarších v republice. V něm se představí oba nejlepší fotbalové týmy z jihu Čech: ve 13 hod. hraje Táborsko proti Znojmu, ve 14.30 Dynamo ČB s Vlašimí.