V posledních letech ho trápí vleklá zranění, ale ještě ho neodepisujte. Fotbalový matador Vladimír Blüml si byl dvakrát zatrénovat s Olympií, aby zkusil co vydrží operovaná záda. To naznačuje, že ještě neudělal tečku za kariérou. „Pokud bude sám chtít, myslím, že se zapojí do přípravy až v zimě," tvrdí asistent trenéra Zdeněk Hrdina.

Trenéři Olympie nevyvrací budoucí návrat Blümla do kádru. To by mohla být pro veterána nová sportovní výzva.

„Vládík? Pomalu začíná trénovat, pořád je aktivní," ujišťuje nový kouč Týna Petr Novotný, jenž Blümla nezatratil,  ačkoli ho za dobu svého působení (od letošního léta) ještě neměl k dispozici na zápas. 

Ale co nebylo, může být… Třeba na jaře. Zkušený bek má u trenéra dveře otevřené. „Samozřejmě," přikyvuje  kouč Olympie, „Když bude mít odtrénováno a bude se na to cítit, proč ne. Takových hráčů není nikdy dost," uvedl Novotný.

Jednatel Olympie Martin Bezpalec pro Deník zdůraznil, že záleží především na hráči samotném, jestli naváže na své působení v Týně, na jeho zdraví a chuti vrátit se na hřiště. "Je naším hráčem, tak uvidíme, zda se zapojí a znovu se do toho dostane, protože měl vleklá zranění, rok a půl vůbec nehrál, věk už má také pokročilý,"přemítá Bezpalec. I když je opatrný v prognózách, ani on nepovažuje další z Blümlových návratů do dresu Olympie za nemožný. "Byl bych rád, kdyby se pro začátek třeba jen rozhodl rozehrát v béčku," řekl.

I.A TŘÍDA: BLATNÁ – TÝN 2:2. Petr Novotný, trenér Týna: „Zápas byl vyrovnaný. Blatná se ukázala jako nepříjemný soupeř, který doma rozdávat body nebude. K vidění byla spousta soubojů, myslím, že jsme měli víc gólových příležitostí, ale na ty se nehraje. Akorát mě zarazilo, že v poslední minutě kopeme roh, hráč se rozbíhá a rozhodčí odpíská konec… To je pro mne nepochopitelné. Jak by to řešil, kdybychom kopali penaltu? Hra byla dobrá, kluci zápas zase odmakali. Je jedno, kdo hraje, protože máme patnáct šestnáct silných hráčů. Jsem spokojen. A při našem druhém gólu mi srdce zaplesalo: Taková akce se pomalu nevidí ani v lize!"