„Snad jen Havel spolu s Hricem a Hajduškem snesli přísnější měřítko a potvrdili, že do áčka patří," prohlásil.

A právě devatenáctiletý Lukáš Havel po zápase odpovídal na naše dotazy.

Hráli jste proti mužstvu, jehož dres jste ještě na podzim ve třetí lize oblékal, hodně jste se na zápas těšil?

Samozřejmě, že ano, těšil jsem se strašně moc. I proto, že jsem chtěl vidět, jak mají kluci natrénováno. A jak bylo vidět, tak zřejmě nezaháleli a řekl bych, že trénovali hodně dobře… Jsou na jaro výborně připraveni.

Písek měl po většinu času hru jasně ve své moci, ale na druhou stranu, vy na stoperu jste si tudíž zahrál dost, ne?

Dá se říct, že jsem si dobře zaběhal… Pro nás vzadu to byl hodně dobrý kondiční zápas. Písek hrál fakt dobře.

Utkání bylo oficiálně nahlášeno jako příprava A-týmů, nezaskočilo vás tudíž, že jste dorazili prakticky s juniorkou?

Tak to v přípravě je, že se hodně zkouší a šanci dostávají i hráči širšího kádru. Ti kluci, kteří ve středu na Vyšehradě proti Žilině odehráli většinu času, zůstali doma a měli trénink na Složišti. My, co jsme se Žilinou tolik času nehráli, jsme šli proti Písku a doplnili nás kluci z juniorky, která o víkendu žádný zápas neměla.

Jak hodnotíte dosavadní průběh zimní přípravy v Dynamu?

Velice kvalitní tréninky, hodně s míčem. Je toho dost, ale baví mě to. Celkově určitě spokojenost.

Odehráli jste i hodně zápasů a vy jste aspoň na část zápasu odehrál skoro všechny, ne?

Přesně tak, většinou jsem si aspoň poločas vždycky zahrál. Měli jsme i kvalitní soupeře a my s nimi hráli dobře. Prostě super.

Dynamo si vás z Písku stáhlo do zimní přípravy s tím, že buď zůstanete v Budějovicích i na jaře, anebo byste mohl jít i zpátky do Písku. Jak to s vámi vypadá?

Nevím, ještě jsme se o tom nebavili. Zatím ještě na to, jak to se mnou vlastně bude, ještě dál čekám. Doufám, že se Dynamo s Pískem v tomto týdnu nějak dohodne a uvidím, zda zůstanu v Budějovicích, či se vrátím do Písku.

Vidíte šanci se v Dynamu prosadit i poté, co se po příchodu Hájovského a Opluštila konkurence ve středu obrany hodně zvýšila?

Šance je vždycky, i když je to tam teď skutečně hodně zahuštěné. Konkurence narostla, je nás teď pět, dostat se tam bude hodně těžké.

A kdyby to v Dynamu nevyšlo?

Chtěl bych se samozřejmě prosadit do sestavy v Budějovicích, ale kdyby to nevyšlo a poslali mě do Písku, klidně bych zpátky šel. A rád.

Ve středu na Střeleckém ostrově se Znojmem

Fotbalisté Dynama v přípravě hrají ve středu od 13 hod. na Střeleckém ostrově se Znojmem (jen v případě nepříznivého počasí by se hrálo na Složišti). V sobotu černobílí v neúplné sestavě prohráli v Písku a dnes by si chtěli napravit reputaci. „Se Žilinou i se Žižkovem jsme sehráli výborná utkání, na to bychom chtěli i proti Znojmu navázat," ujistil trenér David Horejš.

Znojmo v přípravě ze šesti zápasů má tři prohry a tři remízy, žádná panika v kabině prý ale nepanuje. „Pořád ještě jsme v hrubé přípravě a protočilo se hodně hráčů," uvedl pro Znojemský deník brankář Vlastimil Veselý, jenž na podzim týmu ve II. lize pomohl k titulu půlmistra.

Další středeční nahlášená příprava: FC Písek – Štěchovice (18), Dynamo ČB jun. – Rudolfov (17.30 Složiště).