V úterý se mužstvo na vlastní kůži přesvědčilo, jak se letovisko ze dne na den promění v nepříliš pohostinné místo. Ráj rekreantů během několika hodin ukázal svou vlídnou i odvrácenou tvář. „Ještě včera večer se hráči koupali v Lipně, dnes je dvanáct stupňů Celsia a před zimou jsme se radši schovali do tělocvičny,“ hlásil vedoucí mužstva Jiří Šrámek.


Juniorský tým se přesunul do hotelu Jenišov po vlastní ose v rámci úterního tréninku. Šrámek s asistentem Kupkou nasedli do doprovodného vozidla, zatímco junioři s hlavním koučem Stárkem se opřeli do šlapaček a na kolech se vydali přes vojenský prostor Boletice do šedesát kilometrů vzdáleného Jenišova, cíle cesty. „Měli jsme povolení, přesto nás cestou třikrát kontrolovali,“ líčí Jiří Šrámek. „Ale hlavně, že jsme dojeli všichni a bez pádu,“ doplňuje.
Nové trenérské duo Stárek – Kupka s sebou nemá hráče, které si první mužstvo vybralo do přípravy, chybějí zranění a studenti. V týmu mají převahu loňští dorostenci. „Jsou ctižádostiví. Tréninkové dávky polykají svědomitě,“ ujišťuje vedoucí mužstva.


V úterý si hokejisté užili kol do sytosti. Poté, co teplota přes noc klesla o víc než deset stupňů, vzali zavděk sportovišti pod střechou. Z Jenišova jeli za tréninkem do nedaleké Horní Plané, kde mají k dispozici posilovnu a tělocvičnu. Mohou i na fotbalové hřiště.


U Lipna chtějí vytrvat do soboty. S nadějí vyhlíží předpoveď počasí, která na konci týdne slibuje oteplení. „Snad se počasí udobří a nevyžene nás odsud,“ doufá Jiří Šrámek.


Den u Lipna pro mladíky začíná v 8.00 společnou snídaní na hotelu a končí večerkou ve 22.30. Dvoufázové tréninky obsahují dopolední a odpolední tříhodinovku.


Suchá příprava odstartovala juniorům na začátku května a bude pokračovat až do konce června, kdy je čekají fyzické testy. Po dovolené by měli 25. července poprvé vyjet na led.