Fotbalisté Týna vyhráli ve Vodňanech, kde dříve trénoval (a stále bydlí) jejich kouč Jaroslav Vondrášek. „Mám za sebou nějakých pětadvacet sezon, takže to pro mne není žádná novinka, stát na druhé straně," ujistil Vondrášek. Přesto si exportu tří bodů do Týna velice považoval.

Čtyři Dvory na podzim venku pravidelně prohrávají, o to více spoléhají na domácí zápasy. V příštím kole přivítají Dobrou Vodu, lídra skupiny B! „Je to derby, přijede tým, který je na prvním místě, takže se máme na co těšit," poznamenal čtyřdvorský trenér Robert Čepička. Oba týmy mají ve svých řadách obávané útočníky – Čtyři Dvory Jaroslava Příhodu, Dobrá Voda Michala Granova. „Rozhodne spíš bojovnost a nasazení, protože jak to vypadá, počasí asi nebude optimální. Uvidíme…," přemítá Čepička.

Vodňany – Týn 0:1. Jaroslav Vondrášek, trenér Týna: „Hráli jsme proti soupeři, který měl problémy se sestavou. Dali jsme rychlý gól a v obranné činnosti jsme pracovali velmi dobře, takže jsme neobdrželi branku. V útočné fázi jsme poměrně zklamali, a tak to bylo napínavé až do konce – měli jsme tak pět šancí a měli rozhodnout dřív. Vodňany urputně bojovaly do posledních vteřin, snažily se vyrovnat. Jsem rád, že se nám vzadu podařilo udržet čisté konto a odvézt si z horké půdy tři body."

Planá – Velešín 1:0. Lubomír Pintér, předseda Plané: „Byl to zápas, který mohl skončit 1:4, anebo také 5:0! Jediný gól padl ve 37. min. z pěkné akce, kdy Petscher šel sám na bránu. Soupeř byl po celý zápas lepší, vytvořil si spoustu šancí a při nás stáli všichni svatí. Výborně zachytal brankář a kluci zahráli obětavě. V době největšího tlaku jsme měli několik brejkových situací, sám Fujdiar mohl dát tři góly. Jsme šťastní za tři body a první vítězství doma. Doufám, že je rozšíříme o další! Pro hosty je výsledek hodně krutý, ale takový je fotbal."

Slavia ČB – Loko ČB 1:2. Karel Kladenský, trenér Slavie: „Derby s Lokotkou jsou v poslední době vždy vyrovnaná. Ačkoli jsme byli velkým favoritem, byla to zase fotbalová bitva. Nevyužili jsme dvě možnosti a naopak si dali vlastní gól po dobře zahraném přímáku hostí. Po přestávce jsme inkasovali z rohu a následné dorážce druhou branku. Stačili jsme pouze zkorigovat po pěkné kombinaci Petrem Kindermannem. Nezahráli jsme dobře a přenechali body Lokomotivě, která byla zdravě agresivní."

Jiří Pečenka, předseda Lokomotivy: „Po dlouhé době jsme byli téměř kompletní a na výkonu to bylo znát. Navíc jsme si na Slavii věřili, protože s tímto soupeřem se nám tradičně daří, takže jsme chtěli zabodovat, a to se nám povedlo. Myslíme, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě, protože jsme měli i víc brankových příležitostí a ze standardních situací jsme dokázali dát góly, což rozhodlo."

Kompletní ohlasy najdete ve středečním vydání Českobudějovického deníku!