Pokud někdo pochyboval, zda je Mariner nejlepší, asi má už jasno. Když se ve Vimperku nezrodí překvapení a Bavorovice na Šumavě neprohrají, budou přezimovat v čele tabulky. Kouč Karel Franěk v rozhovoru pro Deník potvrdil, že s výkony svého týmu je na podzim maximálně spokojen.

Domácí šlágr jste zvládli za tři body. Jak byste jej popsal?

K utkání jsme přistoupili aktivně, ale jako první udeřil soupeř – nádherně se trefil Krauskopf. Než jsme se probrali, měl šanci Lesňák, ale zakončil špatně. Od té doby jsme začali hrát důsledně, a to se nám vyplatilo:  jeden z obránců v nouzi zahrál malou domů, Kováčik ji vystihl a využil ke srovnání skóre. Následoval únik Nevosada okolo lajny a perfektní centr  na Korandu, který důrazně dal na 2:1. V závěru poločasu přidal Kováčik  po chybě přetížené obrany Kaplice třetí gól a ve druhém poločase jsme hlídali výsledek.

Říkáte hlídali, ale skóre jste ještě navýšili. A čtvrtý gól prý nebyl ledajaký!

Nevosad přidal třešničku, když skóroval chytrým lobem z půlky hřiště. Naše vítězství bylo vysoké, využili jsme chyb soupeře a eliminovali nebezpečné hráče soupeře – Lesňáka, Januru, Smolena…

Zápas jste zvládli, určitě by nebylo od věci vyjmenovat i nejlepší hráče vítězů.

Máme výhodu širšího kádru. I ti, kteří nastoupí z lavičky, jsou na úrovni hráčů základní sestavy. Navíc se udělala výborná parta. Základní kameny jsou brankář Věneček, v obraně Anton a Hadač, v záloze hrají prim Šefčík a Záveský, v útoku střílí branky Kováčik. Na ně navazují výkony ostatních, kteří sekundují opravdu na úrovni, o čem svědčí jediná porážka a jedna remíza. Zatím absolutní spokojenost. Ale musíme ještě zvládnout poslední zápas ve Vimperku!

Pravděpodobně vám neunikne podzimní prvenství, budete přezimovat v čele. Co vy na to?

Že v zimě bude nejdůležitější udržet kádr! Kolem naší kabiny začínají brousit zájemci z Rakouska a podobně. Po utkání jsem je musel vyhánět s tím, že sezona je teprve v půlce! Myslím, že se přijeli podívat na Kaplické, ale když viděli, jak to dopadlo, začali lanařit naše hráče…