Devětadvacetiletému záložníku Dynama Filipu Rýdelovi se zápas s Vltavínem v Praze povedl.

Gól a asistence, k tomu výhra 5:0, takže jistě spokojenost.

Přesně tak, plná spokojenost. My potřebovali vyhrát a věděli jsme, že tady musíme vyhrát. Pro nic jiného jsme nejeli a jsme rádi, že jsme to zvládli. A že jsme se i rozstříleli a dali pět gólů. Což by pro naše sebevědomí mělo být jen dobře.

Kanonádu jste načal svým gólem právě vy. Jak jste tu svou trefu viděl?

Ríša Kalod mi to krásně připravil, já si to jen zpracoval a trefil to na zadní tyč.

Ten gól přišel v pravý čas, domácí začínali vystrkovat růžky…

Dát gól jako první je vždy důležité. Jak říkám, hlavní je, že si vezeme tři body.

Ještě za stavu 0:0 jste dával zpětnou přihrávku naslepo a našel jste domácího Předotu, jenž byl najednou úplně sám kousek od vašeho pokutového území. Nezatrnulo vám trošku?

To víte, že mi zatrnulo. Já ho totiž vůbec neviděl, protože jsem koukl do slunce. Ale dopadlo to naštěstí dobře.

Ke konci zápasu, kdy odstoupil zraněný Lengyel, jste se stáhl na stopera. Jak jste se tam cítil?

Někdy už jsem ve středu obrany taky zaskakoval, takže nic až tak nového to pro mě nebylo. Navíc už jsme vedli 4:0, o výsledku tudíž bylo rozhodnuto.

V týdnu přišli do týmu tři noví hráči a všichni do zálohy. Cítíte, že tlak na vás narůstá?

Jistě, že ten tlak tam je, ale to je jen dobře. S tím se musíme poprat.

Vyhrát 5:0 venku, to už je pořádný výsledek. Věříte, že by vás to mohlo nakopnout?

Snad ano. Akorát to musíme teď v pátek potvrdit doma s Bohemkou.

Ale Střížkov teď porazil Karvinou 1:0 a navíc vám poslední zápasy doma vůbec nevyšly…

To je sice pravda, my ale Bohemku doma porazit jednoznačně musíme. Nic jiného řešit nebudeme.

Jan Šimák: Výsledek 3:0 venku je fantastický

Středopolař Jan Šimák odehrál proti Vlašimi celých 90 minut, a byť v dresu FC MAS Táborsko podal už lepší výkony, byl na hřišti i tak nepřehlédnutelný. Jako dirigent dovedl svůj tým k výhře 3:0, na níž se podílel třetí brankou z penalty.

Ve Vlašimi se dalo vyhrát více než 3:0, souhlasíte?

To určitě, ale vše se odvíjelo od toho, že jsme v poločase vedli 2:0. Nechtěli jsme pak zalézt, ale soupeř začal více běhat, a my jsme byli trochu uspokojeni výsledkem. Ale 3:0 venku je, myslím, fantastický výsledek.

Zdálo se, že Vlašim nevěděla co hrát, její hra neměla řád…

To nedokážu posoudit. Nechci se vyjadřovat ke hře Vlašimi, chci zhodnotit to, co jsme předváděli my. A s tím musíme být spokojeni. Když jsme venku vstřelili tři branky, přičemž jsme jich mohli dát daleko více, je to důvod ke spokojenosti.

Která ze šancí, kterou tým FC MAS Táborsko zahodil, měla být proměněna?

To se těžko posuzuje, ale my jsme dali o dva góly navíc, které nebyly uznány pro ofsajd. Musíme se podívat na video, jestli to byla pravda. Ano, mohli jsme vyhrát klidně 7:0, ale to není důležité, 3:0 je krásný výsledek. Důležité bylo, že jsme vedli o dvě branky. To se pak dá dobře taktizovat.

Zdá se, že po těžkém losu přicházejí na řadu relativně snazší soupeři. Dá se očekávat, že tým FC MAS Táborsko bude více sbírat body?

My v to doufáme, ale říct, že teď budeme mít spoustu bodů, to se nedá. Věděli jsme, že máme v úvodu papírově těžší soupeře, celky, které jsou buď silné, nebo se s nimi počítá na postup do Gambrinus ligy. Teď nás sice čekají papírově hratelnější soupeři, nicméně každý zápas je jiný, každý vám jinak sedne. Doufáme ale, že ty body dělat budeme.

Třetí gól jste dal z penalty, která byla po faulu na vás. Zatím jste se na penalty moc nehrnul…

Na penalty jsme určeni Míla Strnad a já. Naše první penalta v sezoně byla na něho, šel si jí kopnout a dal. Druhá byla, tuším, také na něho, šel na ni znovu a nedal. Teď byla penalta na mě, byl jsem v pořadí. Věřil jsem si, že ji dám.

Před vámi stál vlašimský gólmanský „pavouk" Holý, který měří 205 centimetrů…

Koukal jsem se na něho, šel na jednu stranu trochu dříve, takže mi to ulehčil. Měl jsem pravou půlku brány volnou. V tom jsem to měl jednodušší.