Letos na jaře dva měsíce po svých 19. narozeninách v prvoligovém utkání v Plzni dal i svůj premiérový ligový gól. A v páteční druholigové předehrávce, v níž fotbalisté Dynama doma zdolali Viktorií Žižkov 4:0, přispěl k jednoznačnému vítězství hned dvěma góly.

Po vítězném zápase se netajil svou spokojeností. „Zvítězili jsme jasně, máme další tři body a já sám navíc dal dva góly, takže spokojenost," říkal v rozhovoru pro Deník jižní Čechy. „Vedle těch dvou gólů jsem měl i další šance, ty jsem ale bohužel neproměnil. S tím jediným tudíž až taková spokojenost není," dodal kajícně.

„Dvakrát jsem si nabíhal na přetažené centry na zadní tyč, jenže jsem ty míče v obou případech potřeboval o krok dál, abych to mohl ideálně trefit," litoval nadějný útočník.

Vymlouvat se na nic ale nechtěl. „Jednou mi to ještě dobře připravoval Ríša Kalod, to jsem se ale musel otáčet. Taky už to bylo trochu v únavě a nedokázal jsem to tudíž dotáhnout až do konce."

Kdyby alespoň jednu z těch svých nevyužitých šancí proměnil, mohl se pyšnit hattrickem. „Teď mě to trošku mrzí, v dané chvíli při zakončování té šance na to ale člověk nemá čas myslet. To spíše až potom si řekne, že je to škoda, že i ten třetí gól mohl dát. Takže to sice mrzí, ale jen trochu. Hlavní je výhra a tři získané body."

K té výhře sám vydatně přispěl, přitom nezapomíná ocenit i své spoluhráče, kteří se na jeho gólech podíleli. „Před první brankou jsem od Rasti Chmela dostal krásný, trochu přetažený míč za obranu. Sice jsem si to ne úplně optimálně zpracoval, naštěstí se mi však povedlo seknout gólmana, ten mi to sežral a já už to pak jen dával do prázdné brány," líčil svůj drzý kousek, kterým posunul skóre na 2:0.

Také při jeho druhé brance mu asistoval Rastislav Chmelo. „Naservíroval mi to přímo před prázdnou bránu, tam má devadesát procent zásluhu na gólu on," vyzdvihl.

Patnáct minut před koncem střídal. „V tom horku mě chytaly křeče, počasí je na fotbal dost náročné. Pro mě obzvláště, mívám s tím problémy."

Po dvou domácích zápasech má Dynamo všech šest bodů a skóre 6:0. To Linharta pochopitelně těší, drží se ale při zemi. „Vstup do soutěže je hodně důležitý, a tak je skvělé, že jsme obě utkání vyhráli. Akorát bychom to potřebovali potvrdit teď i ve Varnsdorfu."

Boháč: Zlomí nás první gól, to nejde

Po prohře 0:4 s Dynamem odpovídal na dotazy brankář žižkovských fotbalistů Marek Boháč.

Prohráli jste 0:4, ale výsledek úplně neodpovídá průběhu a řadě šancí, které jste si vypracovali, souhlasíte?

Nezbývá než souhlasit. První gól jsme inkasovali po krásné střele, to se stane. Ale za stavu 0:1 jsme měli dvě gólové šance a jsem přesvědčen, že kdybychom je proměnili, že bychom domů s prázdnou neodjeli. Nesmíme to hodit za hlavu, ale poučit se z toho a začít bodovat.

I v úvodu jste drželi krok a nalomil vás až vedoucí gól…

Máme mladý tým a potřebujeme zapracovat na psychice. Zlomí nás první nebo druhý gól…

Před první brankou jste tam měl dva reflexivní zákroky na čáře, při kterých vám pomohlo trošku štěstí, ne?

Měl jsem trošku štěstí, že to oba trefili do prostoru, kde jsem stál. Ale nepomohlo to, prohráli jsme 0:4.

Dalo se s nějakým z těch čtyř gólů něco dělat?

Těžko říci, je krátce po zápase. Ale s každým gólem se dá něco dělat a podívám se na to ještě na videu.

Byly to s Třincem a Budějovicemi dva rozdílné zápasy?

Rozhodně. Ale i v Budějovicích jsme měli příležitosti, a kdybychom srovnali, zápas mohl být úplně o něčem jiném. Když jsme hráli s Třincem, tak to bylo opravdu velké štěstí soupeře a naše nedůslednost.

Nacházíte se v těžké situaci. Po dvou kolech nemáte ani bod, navíc jedete do Sokolova…

Není to lehká situace. Ale cíl je jasný, musíme v Sokolově uhrát tři body. Máme na kontě už dvě prohry, ještě jsme nevstřelili branku. Musíme pracovat dál, takhle to nejde.