„Příprava letošního ročníku byla poněkud náročnější a zdlouhavější,“ tvrdí manažer hlubockých fotbalistů Pavel Mádl, podle něhož tradičním účastníkům z I. A a I. B třídy vzhledem k pozdějšímu startu jarní části mistrovských soutěží nevyhovoval termín turnaje. „Proto jsme začátek našeho turnaje posunuli o týden dál na 15. ledna a hrát se bude až do 6. března,“ vysvětluje.

Na rozdíl od loňska, kdy na Hluboké bojovala v pěti skupinách dvacítka týmů, se tentokráte v podzámcí představí osmnáct mužstev, která v základní fázi turnaje budou hrát ve třech skupinách po šesti a poté v šesti tříčlenných skupinách budou bojovat o konečné pořadí.

„Sice jsme přišli například o českobudějovické celky Lokomotivy a Slavie, na druhou stranu se nám ale povedlo zajistit některé nové a velmi zajímavé účastníky,“ vyzdvihuje hlubocký manažer přihlášky silného béčka třetiligového Písku či kombinovaného týmu Sezimova Ústí, který by měl být složen z hráčů divizního dorostu a divizní rezervy Spartaku. „Myslím, že kvalita turnaje bude určitě ještě vyšší než loni,“ míní Mádl.

Turnaje na Hluboké se zúčastní sedm celků z krajského přeboru, sedm účastníků I. A třídy a čtyři dorostenecké celky (Dynamo 18 a 16, SKP ČB a zmíněná kombinace S. Ústí).

„Věříme, že nás počasí moc nepotrápí a že pro zúčastněná mužstva bude turnaj kvalitní přípravou na jarní část jejich soutěží,“ doufá Mádl a ujišťuje, že pořadatelé myslí i na diváky. „Bude pro ně připraveno občerstvení v klubovně na hřišti, a tak doufáme, že si najdou k nám do areálu cestu a že uvidí zajímavé a kvalitní boje,“ uzavírá svou pohlednici z podzámčí Pavel Mádl.

Kdo si na Hluboké zahraje?

Skupina A: Český Krumlov, Hluboká, Písek B, Kamenný Újezd, Čtyři Dvory, Dynamo 18

Skupina B: Sezimovo Ústí B + dorost, Jankov, Rudolfov, Dynamo 16, Protivín, Bavorovice

Skupina C: Kaplice, Lažiště, Týn, Hrdějovice, SKP Č. Budějovice dorost, Dříteň

Turnaj začíná v sobotu 15. ledna