Počasí mírně pozlobilo i organizátory sobotní fotbalové exhibice v Hluboké nad Vltavou.

„Všechno ale začalo dobře, až potom maličko kapalo,“ díval se vyčítavě směrem k obloze šéf celé akce Jan Mádl. „Přišlo ale dost lidí,“ dodal už evidentně lépe naladěn. „Bylo tady přes sedm set lidí,“ doplnil statistický údaj, který se poněkud překvapivě „přímo neúměrně“ projevil na počtu vybraných peněz. „Počet lidí byl větší než loni, ale vybrali jsme méně než loni,“ konstatoval. I tak na konto dětského oddělení onkohematologie Nemocnice v Českých Budějovicích putuje sympatický padesátitisícový šek. „Přece jen je to ovlivněno finanční krizí, ta dopadla i na nás, ale zase si myslím, že až bude příští rok jubilejní ročník, tak snad zase přesáhneme sto tisíc,“ připomněl Mádl příznivější léta minulá.

Fotbalový zápas nabídl řadu pozoruhodných momentů. „Jenže Mádl tým prohrál tři šest,“ povzdechl si hlavní irganizátor, bratr herce Jiřího.

Vítězové si vypracovali dokonce pětibrankové vedení. „Prohrávali jsme jedna šest, dotahovali jsme až na konci. A to jsme ještě nedali dvě penalty.“ Neproměněna zůstala i spousta dalších šancí. „Brankář soupeře chytal opravdu výborně.“ A kdo byl v očích Jana Mádla nejlepším fotbalistou vydařeného odpoledne? „Velmi dobře hrál Petr Vondráček, líbil se mi i výkon Roberta Záruby a je jasné, že dobře hráli také ligisti,“ pochválil fotbalisty, kteří mají zkušenost s první ligou, někteří dokonce s reprezentačním dresem.

Ze slov hlavního organizátora charitativní akce jasně vyplynulo, že za rok se pod hlubockým zámkem bude hrát další ročník. Už pátý. „Určitě,“ přikyvoval v rozhovoru pro Deník. „Přibližně v tomto termínu, po konci fotbalové ligy. Sešli bychom se někdy na začátku června, to už mají všichni čas a snad bude pěkné počasí,“ naznačuje své plány Jan Mádl.