Do třetice svěřenci kouče Štefana Lovičky nastoupí zítra proti Dačicím (výkop 17) a pro diváky na Hluboké snad nemůže být větší  lákadlo, než dvě nové tváře, které manažer Karel Vácha ml. v tomto týdnu pod zámek přivedl!

Obě akvizice Vácha před premiérou představil Deníku: „Povedlo se nám přivést na přestup Sašu Fedorkiva z Roudného. Zaregistrovali jsme ho a  je připraven na nedělní zápas. Na hostování jsme získali Tomáše Stráského z Dynama, jenž je po zranění a chtěl by se u nás rozehrát. Protože trénoval od začátku přípravy s námi, sám přišel s tím, že kdybychom měli zájem, což my samozřejmě měli, rád by na Hluboké hrál. Má u nás vyřízeno hostování na celý rok, ale jsme domluveni, že v případě zajímavé nabídky může kdykoli odejít."

Bratři Stráští mají k Hluboké nad Vltavou osobní vztah, což vám jistě pomohlo…

Jsou z Hluboké, mají tu babičku a dědu. Jak Zbyňka, tak jeho bráchu tudíž bereme jako Hlubočáky, i když momentálně bydlí v Českých Budějovicích. Jejich táta z Hluboké pochází a my jsme rádi, že za ni chtějí hrát a odvádí, teď mám na mysli Zbyňu, dobré výkony. Je dlouholetou oporou.

Že byste se po prohraném derby s Rudolfovem rozhodli, že potřebujete nutně posílit?

To ne, už jsme nějaký čas o jejich příchodu jednali. Ale zkomplikoval se tím, že Saša Fedorkiv koketoval s Čížovou a Tomáš měl taky jednu nabídku odjinud. Vyčkávali jsme, jak to dopadne, a podle toho jsme se zařídili. První prohraný zápas doma s tím opravdu neměl nic společného – s Rudolfovem jsme hráli velmi dobře do doby, než jsme neproměnili penaltu a z protiútoku obdrželi gól! Do 65. min. jsme předváděli pěkný fotbal, vytvářeli si šance, ale nedokázali je proměnit.

Ostatně výhra ve druhém zápase v Sedlici by mužstvo mohla uklidnit, souhlasíte?

Navíc po dobrém výkonu. Vyhráli jsme, byli jsme efektivnější.

Není příchod posil reakcí na přestup nejlepšího střelce Lukáše Dudka do Olešníka?

Samozřejmě jsme chtěli tým doplnit, když odešel Dudek. Už když jsme ho pouštěli, řekli jsme si, že za něj musíme získat útočníka, když jsme se rozhodli mu vyhovět; z osobních důvodů si chtěl vyzkoušet jiné angažmá a odešel do nižší soutěže do Olešníka.  V tu chvíli jsme začali hledat náhradu. Už jsme věděli o Sašovi, kterého trenér Štefan Lovička zná, tak se s ním spojil a zahájili jsme jednání.

Zvyšují se příchodem dvou kvalitních hráčů i ambice hlubockého týmu?

To ne. Samozřejmě čím skončíme výš, tím lépe. Ale jednou jsme vyhráli, jednou prohráli, držíme se nohama na zemi. Když budeme do šestého místa, tak  to bude dobré. Chceme být nahoře. Při vyrovnanosti mužstev v krajském přeboru bychom neradi spadli do nižších pater.

Obhajujete třetí místo, nejsou cíle příliš skromné?

Není to tak, že bychom si vždy po roce dali za cíl skončit o místo lépe. I když teď jsme získali nějaké finance prodejem Lukáše Dudka, a mohli díky tomu přivést jiného útočníka, jsme jinak odkázáni na to, že vychováváme své hráče. Podle mne větší úspěch je skončit pátý, ale mít třeba dva dorostence, kteří budou v příštím ročníku KP použitelní v áčku. To je priorita a myslím, že se nám ji částečně už daří naplňovat. Zařazujeme do mužstva vlastní odchovance, to je pro klub přínos.

Přestup Lukáše Dudka vám ekonomicky uvolnil ruce a dovolil přivést posily?

Je to tak. Nebýt toho, že jsme Lukáše Dudka prodali, tak bychom ani nepotřebovali útočníka. A těžko bychom na něj sháněli peníze.

Kam s novými hráči do sestavy proti Dačicím počítáte?

Po pravdě? Nevím! To je na trenérovi. Ani jsme mu nedali žádné doporučení, kdo a kde by měl hrát. Má volnou ruku, bylo by špatné, abychom mu něco nakazovali.

A jaký je váš tip?

Myslím, že oba budou proti Dačicím hrát. Saša Fedorkiv jako podhrotový hráč, Tomáš Stráský v útoku.

Ví se, že Hluboká má dva perspektivní gólmany. Potvrzuje to začátek podzimu? Kdo začal novou sezonu jako jednička?

S brankáři jsme měli problém. Po delších zdravotních problémech se u Davida Brašničky rentgenem prokázalo, že  má zlomenou  lýtkovou kost, takže první kolo stál, druhé také a bude nám chybět ještě tři nebo čtyři zápasy. Naštěstí Matěj Kříž zaskočil a podržel nás v Sedlici. Doma s Rudolfovem neměl moc práce, ale taky nechytal špatně. Takže si troufám říci, že máme vyrovnanou dvojici. Velký podíl na tom má Jaroslav Kerl, jenž je součástí realizačního týmu, o brankáře se standardně dobře stará a pečuje. Dělá hodně pro to, aby dál výkonnostně rostli.

Takže Kříž svou šanci uchopil za pačesy?

Matěj doposud většinou  dělal Davidu Brašničkovi dvojku, několikrát za něj zaskočil, špatně si  nevedl. Ale je to pro něj těžké, krýt záda prvnímu. Stává se, že druhý gólman ztratí motivaci. My jsme rádi, že Matěj Kříž tohle zvládl a je použitelný, protože jsou kluci, kteří tu motivaci nemají a přestanou na sobě pracovat, anebo skončí. Kříž teď ukazuje, že se umí na zápas připravit.

Očekáváte v neděli na Hluboké díky posilám větší návštěvu?

Když přijde rodina Stráských, Fedorkivovi a ještě někdo navíc… Myslím, že posily by mohly diváky nalákat, že jich přijde víc, i když už na Rudolfov byla pěkná návštěva – 150 diváků, to je slušné, s takovými návštěvami bychom byli spokojeni.

Hosté z Dynama nehrají v krajském přeboru každý den. To je slušná pozvánka, nemyslíte?

To je pravda a já osobně se  na ten zápas moc těším. Ale vím, jak to je. Ono se řekne posila z Dynama, ale jeden člověk tým nespasí. Když mu nebudou ostatní sekundovat, jeden hráč výsledek neudělá. Kdo fotbal hrál, tak ví, o čem je řeč. Je to kolektivní sport a nadarmo se neříká, že jeden  člověk na hřišti nic nezmůže.

Končí tím posilování, anebo máte ještě někoho v hledáčku?

Prozatím končíme. Uvidíme, někteří hráči by se časem mohli zařadit do týmu. Ale že bychom teď chtěli někoho kupovat, to ne.