Hlubokou postihla marodka, a tak do zápasu byla připravena jen jedenáctka zdravých mužů. „Čtyři mají nachlazení, někdo lehké zranění, takže nás bylo tak akorát. Ale vzhledem k tomu, že začínáme přípravu, těch jedenáct hráčů alespoň mělo plné zatížení,“ poznamenal kouč vítězů Karel Vácha a doplnil, že nejen Písek, ale i Hluboká nasadila do hry fotbalové mládí.

Oči Vácha přimhouřil nejen kvůli ostrému zimnímu slunci. „V zápase mi trochu chyběla herní kvalita, ale to je v přípravě přirozené. Ještě jsme s přípravou pořádně nezačali, nerozehranost byla znát, hledali jsme se, ale měli jsme i některé lepší pasáže, kdy jsme několikrát úspěšně zakombinovali a po dobrých přihrávkách se dostali do šancí,“ ocenil Vácha. „Celkově to bylo rozhárané, hra trochu chaotická,“ shrnul.

Hlouček hlubockých diváků potěšil Marhoun vedoucím gólem z trestného kopu. „Z osmnácti metrů mířil kolem zdi do strany tak šikovně, že se brankář po úkroku už nestačil vrátit, a míč skončil kousek od šibenice. Pěkný gól,“ chválil trenér mladíka, kterého v minulém roce Hluboká získala na přestup z dorostu Dynama Č. Budějovice.

Druhým gólem v závěru zápasu pojistil výhru domácích barev útočník Lukáš Dudek. Přihrávka od Radka Horejše měla oči, Dudek po ní běžel sám na bránu a mladého Beránka překonal s přehledem krajského kanonýra. „Už v prvním poločase měl jednu velkou příležitost, kterou nedal, druhou šanci taky ne, do třetice mu to vyšlo,“ konstatoval Karel Vácha.

Doposud se Hlubočtí scházeli v přípravě dvakrát týdně. „Od úterý začneme intenzivněji,“ avizoval trenér s profesionální licencí a dal letmo nahlédnut do svého tréninkového plánu. „Zátěž budeme stupňovat do konce února. První týden v březnu začneme ladit na mistrovské zápasy. Příprava nám teď vlastně začíná,“ podotkl.

Druhý gólman Filip Dudek je dlouhodobě zraněný, a tak se v Zimní lize objevuje v hlubocké brance nadále jen mladý David Brašnička, a to i přesto, že v zimě je na testech v béčku Dynama.

„Teď se právě řeší jeho pokračování, protože časově se mu kryjí tréninky se školou, tak uvidíme, jak to dopadne,“ krčí rameny Karel Vácha, jenž Brašničkovi dal příležitost chytat krajský přebor a prorokuje mu světlou budoucnost. „Já ho znám, vím, co v něm je, že má na víc než krajský přebor. Ale fotbal samozřejmě není všechno, takže záleží vyloženě na Davidovi, jak se k tomu postaví a co pro to bude chtít udělat,“ říká hlubocký trenér.
Pravidelně ho začal stavět do brány loni na jaře, i když tehdy měl vedle něj k dispozici ještě zkušeného Jana Matouška. Ten od podzimu hostuje v Olešníku, kde ho moc chválí. „David Brašnička má teď odchytáno takových pětadvacet zápasů v krajském přeboru,“ počítá Karel Vácha.

Post brankáře na Hluboké musejí přes zimu řešit, protože i kdyby Brašnička zůstal, druhého gólmana áčko nemá. „Proto jsme se domluvili s Dynamem, že v turnaji bude chytat za nás. Pořád někoho sháníme, ale jestli se nám povede někoho přivést, to je ve hvězdách,“ neskrývá pochybnosti Karel Vácha.
Neoficiálně a hypoteticky zazněla i nouzová varianta s návratem Jana Matouška z Olešníka. „Ale je tu nějaká domluva s Olešníkem a myslím, že by bylo komplikované vzít dohodu zpět. Olešník brankáře také potřebuje, takže tato alternativa není na pořadu. Navíc chceme, aby David chytal jako jednička. Maty má také na to, aby byl jedničkou, a proto by byla škoda, aby jeden z nich seděl,“ vysvětluje trenér Vácha.

Hluboké patří i brankář Václav Mikšíček, jenž ale po sezonách v Rakousku zkouší štěstí v Českém Krumlově.

V přípravě kouč pracuje vedle stabilních hráčů kádru také s dorostenci, kteří se pohybovali v áčku už během podzimu. „Nikoho neděláme,“ nepočítá kouč Vácha s posilami. Naopak Hrdého z Hluboké zkoušejí v Jankově, sobotní duel Zimní ligy proti Sezimovu Ústí však hráč pro nemoc vynechal.