V úterý se Slavií nabíral zápas tempo jen velice pozvolna. Přesto svou kvalitu měl a výhra domácích 2:1 byla zasloužená. „Nebylo to pro nás vůbec jednoduché vítězství. Poučili jsme se z prvního zápasu na Slavii, kde jsme byli v prvních dvou třetinách horší, a teď jsme do utkání vstoupili podstatně lépe,“ vrací se k vítězství nad tradičním soupeřem asistent trenéra Milan Černý.

Zlobí jen střelba

Výkon Jihočechů nebyl špatný, ale na druhou stranu také rozhodně nebyl bez chyb. „Samozřejmě tam byla spousta věcí, které bychom chtěli zlepšit,“ přikyvuje asistent a na mysli má především koncovku. „Měli bychom dávat více gólů. Byly tam nastřelené tyčky a některé situace bychom asi měli řešit jinak. S tím spokojeni určitě nejsme,“ uvědomuje si. „Hráli jsme ale jako tým, ve hře dozadu odvedlo mužstvo slušný výkon a celkově to bylo slušné,“ chválí svůj tým.


Svůj první zápas v dresu Mountfieldu odehrál testovaný útočník Kůrka a především v první polovině zápasu byl jeho výkon příslibem. Postupně se na něm ale začal projevovat tréninkový výpadek a výkon šel dolů. „Na jeho hodnocení je ještě čas. Byl bych k němu zatím shovívavý. Nastoupil s novými spoluhráči a hrajeme stylem, který on možná dlouho nehrál. Odehraje ještě další zápas a pak se uvidí. Přišel do nového prostředí, své přednosti určitě má, ale nebylo by fér ho hodnotit po prvním zápase,“ nechtěl se asistent pouštět do většího rozboru hry eventuální nové posily Jih.

Méně vyloučených

Zatímco v utkání se Znojmem měli Jihočeši dvanáct vyloučených, nyní proti Slavii už jenom pět. „Hovořili jsme v kabině o tom, že řada vyloučení byla zbytečných. Hlavně ta, která nebyla v naší obranné třetině. Se Slavií jsme byli ukázněnější a asi i pohyblivější, že jsme se nemuseli k nedovoleným zákrokům holí uchylovat,“ líbil se asistentovi disciplinovaný výkon jeho mužstva.


Celý zápas odchytal proti Slavii Roman Turek a působil velice jistým dojmem. „Chytal výborně. Proti Plzni by měl odchytat celé utkání zase Martin Altrichter,“ chtějí trenéři dodržet pravidelné střídání obou zkušených gólmanů.


Dnes přivítají českobudějovičtí hokejisté na svém ledě Plzeň, která zatím prochází pohárovou soutěží zcela suverénně a ještě neztratila ani bod.
Domácí trenéři se dnes budou muset kromě trojice dlouhodobých marodů (Chábera, Kuchejda, Kotrla) obejít nadále i bez nemocného obránce Nováka, který ještě nezačal s tréninkem, ale jeho stav se lepší. Ostře sledovaný naopak opět bude testovaný útočník Kůrka. Vstupné na pohárové utkání činí padesát korun.