Hektické letní změny v českobudějovickém hokeji jen oddálily, ale nezhatily příchod avizovaných posil do David servisu, který se připravuje na další sezonu v krajské lize. V uplynulých dvou letech tým vždy bojoval ve finále o titul.

Servismani si obuli  brusle, v těchto dnech jsou v plné přípravě, což potvrzuje hlavní kouč týmu Jiří Fedur: „Od pondělí jsme na ledě, trénujeme třikrát týdně. Kabina je připravena, sešli jsme se kompletní – až na Romana Fouska, který zanechal aktivní činnosti, a Jiřího Eliáše," říká trenér Jiří Fedur.

Do přípravy se zapojily posily, včetně té nejzkušenější  – obránce Františka Bombice! O beka se zajímal i Jindřichův Hradec, a dokonce už avizoval v médiích jeho příchod. Mezi lídry by se měl v útoku zařadit starší z bratrů Hanzalů Jiří, z Tábora přichází další forvard Roman Šulčík. „Jako host s námi trénuje i jeho starší bratr Petr, jenž ale hraje v Německu," doplňuje českobudějovický trenér.

V Hokejovém centru Pouzar rovněž přivítal navrátilce ze zámoří Arnolda a do obrany uzdravené marody Gulu s Mrázkem. „A také několik mladíků, odchovanců, které budeme zkoušet, a byli bychom rádi, kdyby se prosadili do sestavy, protože ji chceme okysličit novou krví," netají se Jiří Fedur přáním namíchat na sezonu co nejvýživnější hokejový koktejl. „Máme na ledě šest formací plus dva hráče navíc, takže je z čeho vybírat!" pochvaluje si kouč.

Působení Františka Bombice měl podle Fedura včera dojednat majitel klubu Jaroslav David. „Při přestupech zůstáváme na zemi, zůstáváme amatéry," ujišťuje trenér, že se finalista krajské ligy nepouští bezmyšlenkovitě do drahých nákupů. David servis se připravuje na krajský přebor, ačkoli jednou z letních variant bylo, že  se pokusí získat práva na druhou ligu. „Dalo se počítat se vším… Bude lepší si postup vybojovat," míní Jiří Fedur.

Jádro týmu kolem nestárnoucího kapitána Roba, brankáře Kučery, Suchánka či Vomely doplnili další hráči se zkušenostmi z ligových soutěží. Na soupisce už naopak nebude Martin Štrba, jenž v minulé sezoně jen krátce naskočil do play off, pomohl například vyřadit v rozhodujícím zápase Radomyšl. „Věřím, že on sám by nám rád pomohl, ale je natolik pracovně zaneprázdněn, že s ním nemůžeme počítat. Neratovice nejsou od Budějovic padesát kilometrů," krčí rameny trenér Fedur. „Ať se o postup poperou ti, kteří si tu šanci v sezoně vybojují,"  potvrzuje ambice David servisu, které po dvou účastech ve finále play off snad ani jiné být nemohou…

„Víme, že nebudeme sami, o návrat se určitě pokusí exligový Písek. Popereme se o to, ale je to sport. Pokusíme se vyhrát, pak bychom se vážně bavili o druhé lize, které bychom se nebránili, to už není tajemství. Ale nejdřív musíme soutěž vyhrát, od toho se bude vše odvíjet," nabízí svůj pohled ze střídačky českobudějovický kouč Jiří Fedur.