Chrudim, která před týdnem vyhrála se strakonickou farmou Dynama, byť ta přijela s celou řadou prvoligových pendlů, potvrdila i v Písku svou sílu. Berete tudíž i bod?
My před týdnem hráli 1:1 na hřišti vedoucích Kunic a tu cennou remízu jsme chtěli doma potvrdit. Jenže jsme na začátku druhého poločasu zaspali a dostali jsme po naší chybě gól. Ke konci jsme ale hosty zatlačili a díkybohu, že jsme aspoň ten jeden gól dali a vyrovnali na 1:1. Dva body jsme ale ztratili, a to je škoda. Příští kolo musíme bodovat naplno.

Chrudim se tady ale představila v hodně dobrém světle.
Chrudim má hru založenou na kombinaci, má na to řadu zkušených hráčů a ti nás taky hlavně v prvním poločase ve středu hřiště přehrávali. Třeba Peťa Vladyka, co hrával za Jihlavu, to je výborný fotbalista.

Do jara jste šli s velkou ztrátou na nesestupové příčky, ale zatím jste ještě neprohráli a vaše situace v tabulce už zdaleka není tak beznadějná, jak se to po podzimu jevilo.
My si v zimě řekli, že flintu do žita jen tak nehodíme. Je před námi ještě spousta kol, a přestože ta ztráta je pořád hodně veliká, určitě se o záchranu chceme ještě porvat. Když to nevyjde, tak to nevyjde. My to bereme pozitivně.

Jak své písecké angažmá vidíte vy osobně? Jste tu spokojen?
Nemohu si stěžovat a z toho, že nás s Ondrou Sajtlem sem Dynamo na podzim prodalo, žádnou vědu nedělám. Pro mě je to pořád šance se dostat někam výš. Hlavně tady chci tu příležitost chytit, chci hrát. A když se mi tady bude dařit, co bude v létě, to uvidíme.

Co se přes zimu v Písku tak změnilo, že na rozdíl od podzimu, kdy se vám nedařilo, hrajete na jaře tak dobře?
Těžko říct… Přišel nový trenér, taky pár nových hráčů, kteří do mužstva zapadli. Hlavně si ale myslím, že jsme se přes zimu jako tým sebrali psychicky, v přípravě jsme vyhrávali, a to nám dodalo sebevědomí i do mistrovských zápasů. Všichni věříme, že to tak bude pokračovat i nadále.

Boj o třetí ligu jste tedy v žádném případě ještě nezabalili?
Přesně tak. Jak už jsem říkal, ta ztráta sice pořád je velká, je tam asi osm bodů, ale rozhodně našim soupeřům nic nedáme zadarmo. Hlavně tady v Písku, ať sem přijede kdokoli, jednoduché to tady mít nebude. V tříbodovém systému stačí dva povedené zápasy a jsme zpátky ve hře. Když se nám povede teď vyhrát v Chomutově a doma pak máme v týdnu Strakonice, můžeme se na ostatní dotáhnout.