Jenže místo toho, aby slibný vstup do sezony mohli potvrdit v dalších zápasech, přišla nedobrovolná herní pauza, zaviněná atakem příušnic. Ty po dorostu napadly i druholigové áčko a hygienici vzápětí dali klub do karantény.

„Úplně jsme vypadli ze zápasového rytmu, což je samozřejmě hodně nepříjemné," litoval trenér David Horejš, zároveň ale dodal, že zdraví hráčů pochopitelně je přednější. „Věřím, že byť ten výpadek je pro nás problémem, že nijak nenabourá pohodu, v níž jsme do jarní sezony šli," podtrhl.

Aktuální zdravotní stav týmu se během nucené přestávky vylepšil. „Do přípravy jde už i Jurdík, zatím ale zřejmě bude mít individuální plán," upozornil trenér Dynama, že právě Jurdíka příušnice také potrápily. „V tomto týdnu by se do tréninku měli zapojit už všichni hráči u kádru."

Zatímco juniorka i dorostenci o víkendu už budou hrát, A-tým si musí ještě týden počkat. „My teď o víkendu máme volný termín a hrát tudíž budeme až příští pátek 1. dubna doma s Karvinou," uvedl kouč Dynama. „Bude to pro kluky náročná prověrka, neboť Karviná se nikterak netají tím, že chce hrát o postup do první ligy," připomněl Horejš, že za týden na jih Čech přijede ambiciózní a silný soupeř.

Zpestřením nečekaně dlouhé pauzy pro hráče byl v sobotu modelovaný zápas proti juniorce. „Chtěli jsme, aby kluci aspoň nějakou zápasovou zátěž měli, aby z toho rytmu úplně nevypadli," objasňoval David Horejš.

O termínech dohrávek s Táborskem venku a Sokolovem doma už se realizační tým Dynama předběžně dohodl, jenže své si k nim musí říct i soupeři a požehnat je i svaz. „Věřím, že byť to pro naše kluky nebude jednoduché, je herní výpadek nesrazí, a když budou mít zápas doma v pátek, že potom v úterý či ve středu hrát další zápas zvládnou," podtrhl trenér David Horejš.

Dle informací ze Střeleckého ostrova nepříjemné peripetie s epidemií příušnic končí. „Krajská hygiena karanténu, kterou na klub uvalila, ke 24. březnu ukončila," oznámil v úterý generální sekretář Dynama Milan Čadek s tím, že už v sobotu se druholigové áčko utká v Kácově přátelsky s prvoligovou Duklou Praha (11).

Karanténa na Střeleckém ostrově postihla i ligovou juniorku. „Stejně jako pro áčko to i pro nás byl nepříjemný zádrhel, nic s tím ale nenaděláme," krčil rameny trenér Pavol Švantner, jenž po podzimu tým převzal. „Přišli jsme o dvě utkání, ta prostě musíme nějakým způsobem dohrát."

Hráči juniorky tudíž po zápasech s Bohemians a Příbramí už téměř tři týdny jen trénují. „V sobotu jsme ten neplánovaný herní výpadek alespoň trochu vyplnili modelovaným utkáním s naším áčkem. Hrálo se na hlavním stadionu a bylo znát, že kluci do hry už měli velkou chuť," líčil sobotní přípravu Švantner, v jehož týmu vedle kmenových hráčů juniorky nastoupili také mladší hráči z kádru áčka.

O výsledek nešlo, nicméně áčko uspělo 3:0. „Splnilo to, co jsme si od toho slibovali, kluci z juniorky k tomu přistoupili zodpovědně a měli jsme i nějaké šance," zmínil kouč juniorky příležitosti, které měli třeba Kadula či Pasecký.

O víkendu by juniorka Dynama už měla začít zase hrát o body. „V neděli doma máme Hradec," potvrdil Švantner.

Víkend na Složišti: pátek v I. lize dorostu Dynamo – Mladá Boleslav (11), v neděli liga junioři Dynamo – Hradec (13).