Zkraje druhé půle vstřelil kontaktní gól, po němž Bavorovice až do konce neměly nic jisté.

FC Mariner na Lokomotivě těžil ze standardních situací. Jak se ukázalo, dvě z nich zápas rozhodly. „Utkání bylo vyrovnané. Druhý gól Bavorovic, to byla životní střela, takhle už to nikdy netrefí!“ okomentoval Hostek výstavní trefu Petra Hadače do šibenice. O poločase bylo až ven slyšet, jak trenér Lokomotivy Jan Koutský své mužstvo povzbuzuje. „Určitě nám k tomu řekl své. Nebudu říkat co, to je naše interní věc, ale bylo to bez emocí. Zas tak zásadní chyby v naší hře nebyly a ve druhém poločase jsme se zlepšili. Myslím, že bod bychom si zasloužili,“ přemítal Hostek, jenž v 50. minutě pohotově doběhl před Nováčka, aby dorazil do sítě střelu, kterou nezkrotil v rukavicích. Kdo přesně střílel, zda Petr Bobek, nebo mladý Tomáš Tauber, Hostek v zápalu hry prý ani nezaznamenal. „Jen jsem viděl, že míč spadne před gólmanem, že s ním bude mít problémy, tak jsem vyběhl. Čekal jsem, že mu míč vypadne, protože ta střela byla nepříjemná,“ projevil Daniel Hostek předvídavost.

A hned dvě minuty nato se mohl stát na Lokomotivě hrdinou víkendu, protože se krásně opřel do míče a Nováček měl v brance zase práci! „Ta střela mě mrzí hodně, protože byla dobře trefená, ale gólman ji vytáhl. Jsem přesvědčen, že kdyby nám to tam spadlo na 2:2, tak by se Bavorovice položily a vyhráli bychom! Myslím, že ve druhé půli na tom byly fyzicky hůř než my. Chybělo nám štěstíčko,“ posteskl si suchovrbenský patriot, ačkoli připustil, že vyloženou příležitost už bavorovický brankář v dalším průběhu zápasu řešit nemusel. „Ještě hezky střílel Milota, ale bylo to přímo do gólmana,“ uvedl. Náznaky, kdy ve finále chyběl kousek, ale Lokomotiva na svém hřišti měla. „Tauber pěkně centroval a mně chybělo k hlavičce snad deset centimetrů, jinak bych byl před brankou úplně sám,“ litoval Hostek.

Do jara vstoupila Lokomotiva výhrou nad jedním z kandidátů na postup – Dobrou Vodou (2:1)! „Za to se musí pochválit celý manšaft, protože to byl, dá se říct, famózní výkon. Zodpovědný, od začátku do konce tvrdě vybojovaný. Navrch s krásnou střelou Aleše Mikšátka. To snad nemělo chybu,“ rozplývá se Hostek nad vyhraným derby, ačkoli pro něj osobně začalo trochu hořce – pod novým trenérem Koutským v jarní premiéře chyběl v základní sestavě, a to příznivci Lokomotivy určitě nečekali. „Mrzelo mě, že jsem nenastoupil od začátku, protože za Dobrou Vodu hrálo hodně mých bývalých spoluhráčů,“ posteskl si.

Duel v Malšicích už se Lokomotivě zdaleka tolik nepovedl, prohrála 1:2. „Byl to o osmdesát procent horší výkon. Od celého manšaftu. Nebýt individuálních chyb, možná bychom tam bod uhráli, ale to jsou kdyby,“ krčí rameny zkušený fotbalista, jenž v barvách Lokomotivy (na jihu Čech nikdy nenosil jiný dres) dával branky už v dobách, kdy hrála krajský přebor. Nyní věří, že i díky gólu do sítě Bavorovic trenéra přesvědčil, že patří do základní jedenáctky. „Je to těžké, protože trenér mě přehodnotil na záložníka. Ale je pravda, že útočníků máme v kádru dost,“ připouští Daniel Hostek, že změny v sestavě mají své důvody.

Že Lokomotiva může být s dvaadvaceti body na jaře v klidu, před Hostkem raději nahlas nevyslovujte. „Ano, jsou týmy, které mají víc starostí než my, ale náskok není až tak velký. Stačí tři nevydařené zápasy a jste zase dole. Nic se nesmí podcenit, pokaždé se musí hrát na body,“ podotýká novopečený záložník.

Nechce spekulovat, kolik bodů by ještě bylo třeba získat k jisté záchraně. „Já osobně hraju vždycky na tři body! Nebudu říkat, že mi stačí bod. Vždycky je otázkou, jak to dopadne, ale já jdu do každého zápasu s tím, že ho chci vyhrát!“ rázně odmítá Dan Hostek jakékoli kalkulace.