Obrovské zklamání čišelo po minulém kole I.A třídy z kouče Dobré Vody Romana Švece. Prohra s Lokomotivou ČB 0:4 byla doma hořkou pilulkou. „V kabině jsem říkal, že jestli to tak půjde dál, tak u toho nechci figurovat, a ani nebudu, protože myslím, že kluci mají na víc,“ hodnotil výkon Roman Švec. Nerad viděl, že Dobrá Voda si v derby nevytvořila kloudnou šanci. „Hráčům, alespoň mi to tak připadá, se bohužel nechce hrát a bojovat. Nejen za mužstvo, ale ani za oddíl, za trenéra, což mě mrzí,“ připustil Švec, že dojde v týdnu na interní pohovor.


Hořký příběh prožil, i když jen z poloviny, bývalý kapitán Lokomotivy - nyní v dresu Dobré Vody - Daniel Hostek. Začal nadějne. Do 23. minuty dvakrát vystřelil na branku. Jeden pokus zblokovala obrana, jednomu chyběla na mokrém trávníku přesnost i razance, a tak Václava Rodena nemohl překvapit.

Po přestávce už desítka v dresu SK na hřišti chyběla. Trenér ji vystřídal. Po utkání přiznal, že změna v sestavě jeho týmu nepomohla. "Že by zklamal, to ne. Ale chtěli jsme udělat změnu, a tak jsme nasadili rychlejšího útočníka. Věřili jsme, že by se Ota Zavřel mohl dostat k průnikovým akcím," vysvětloval, co si od náhradníka sliboval. "Předtím nám, musím říct, Hosty předváděl dobré výkony. Tentokrát jsme potřebovali udělat změnu, tak jsem do toho sáhl. Vyšlo to ze situace, nebylo to tím, že by hrál dobře, nebo špatně," prohlásil trenér Roman Švec.
Trenér Loko Pavel Hanel byl pochopitelně rád, že jeho tým udržel v derby nulu. Se zvýšenou motivací bývalého kapitána mohl počítat. "Stát se to může," ví, že se bývalí hráči proti "svým" touží vytáhnout. "Danovi přeji, aby se mu v novém působišti dařilo," ujistil. Tentokrát se smál Václav Roden, jenž udržel nulu. "Má šťastný den," usmíval se Pavel Hanel, jenž gólmana potřeboval, a tak ho přivedl. "Měli jsme jediného brankáře na dva manšafty, tak jsme se domluvili. Dan zkusí štěstí na Dobré Vodě a my zase máme Vencu. Proč ne… Spolupráce s Dobrou Vodou by mohla být i do budoucna dobrá. Jsme sousedé, je tu prestiž, ale v mládeži oba oddíly spolupracují dlouhodobě, tak proč bychom si nepomáhali," nechal se slyšet Pavel Hanel po derby na Dobré Vodě, kde v minulosti úspěšně působil.