Horní Stropnice míří do krajské soutěže. „Po dvouletém snažení jsme se dočkali,“ konstatuje Zbyněk Drbout. „Když jsme v sezoně 2005/2006 mužstvo dorostu zakládali, tajně jsme doufali, že se nám podaří umístit se v popředí tabulky,“ vrací se o dva roky nazpátek.


V uplynulé sezoně už si Hraničář troufal zaútočit na titul okresního přeborníka, i když si uvědomoval, že případná účast v krajské soutěži s sebou ponese zvýšené finanční náklady. „Horní Stropnice leží v samém cípu Novohradských hor, a shánět prostředky pro naši mládež je tudíž složité,“ naznačuje Drbout, že oddíl zvažoval, zda stojí za to dát sportovním ambicím volný průchod.

Dostali zelenou

S požehnáním vedení si tým chtěl zajistit postup z první pozice. „V průběhu soutěže postihla i náš tým výkonnostní krize, ale nakonec z nás nervozita spadla a šli jsme cílevědomě za postupem,“ ohlíží se Drbout za sezonou v okresním přeboru z pohledů dorostenců, kterým v soutěži šlapalo na paty Dolní Bukovsko. „Výsledný čtyřbodový náskok byl dostatečný,“ doplňuje funkcionář Horní Stropnice.


Nejlepším střelcem přeborníka se stal Michal Hanzal se 16 góly (Syrovátka 14, Bláha 13, Stanka a Tomáš 11).

Výš s pokorou

I v krajské I. A třídě Hraničář chce spoléhat jen na vlastní odchovance. Do kádru se posunou někteří starší žáci. Cílem mužstva bude klidný střed tabulky, nováček se totiž netají respektem k soupeřům a soutěži samotné. „Slíbili jsme si, že uděláme všechno pro to, abychom neudělali ostudu,“ prohlašuje Zbyněk Drbout.


A kdyby se náhodou v I. A nedařilo úplně podle představ, nebudou z toho prý Hornostropničtí dělat žádnou tragédii. „Přinejmenším kluci naberou v krajské soutěži cenné zkušenosti,“ prohlašují.