„V pátek doma s Frýdkem-Místkem už prostě vyhrát musíme," rezolutně zní ze Střeleckého ostrova od hráčů i trenérů před pátečním zápasem, který začíná v 18 hodin.

Ačkoli v minulém kole fotbalisté Dynama ve Varnsdorfu prohráli, trenér David Horejš v zápase viděl i pozitivní věci. „Právě na ty bychom rádi navázali, hlavně se chceme ale vyvarovat chyb v obranné fázi, jichž se stále dopouštíme a které nás také ve Varnsdorfu připravily o body," podtrhl Horejš, jenž i dnes za odvolaného kouče Cipra tým s Jiřím Lerchem a Pavolem Švantnerem povede.

Vedení klubu chce o Ciprově nástupci rozhodnout až po neděli. „To my neřešíme, my chceme tým připravit na tento zápas co nejlépe. Kdo, kdy a zda někdo přijde, je otázka pro vedení," krčil Horejš rameny.

„Že je zápas s Frýdkem pro nás nesmírně důležitý, si jsme vědomi. Také hráči si dobře uvědomují, že tento duel prostě musíme zvládnout za tři body," zdůraznil pověřený kouč Dynama. „Uděláme vše pro to, abychom s Frýdkem vyhráli."

Do pátečního zápasu by Dynamo mělo jít v plné síle. „Marodka se už vyprazdňuje a moc nás těší, že trénuje už i Ríša Kalod, takový typ útočníka nám citelně schází. Věřím tomu, že budeme kompletní," uvedl Horejš.

Soupeře byl v týdnu sledovat Pavol Švantner. „Palo fotbalisty Frýdku-Místku sledoval v pohárovém utkání s Jabloncem. Nechceme nic podcenit," ujistil David Horejš. „Víme, že nás nečeká lehký soupeř, ostatně ve druhé lize v této době žádná slabá mužstva nejsou. Respekt k soupeři máme, přesto si věříme, že tým máme tak kvalitní, že doma už konečně vyhrajeme."

Trenéři Dynama chtějí vsadit na bojovníky. „Do zápasu musí jít ti hráči, kteří – s nadsázkou řečeno – jsou na hřišti pro Dynamo ochotni vypustit duši," podtrhl David Horejš.

Čeká nás nepříjemný soupeř, varuje Wermke

Jednou ze změn, které trenér David Horejš poté, co byl pověřen vedením A-týmu Dynama za odvolaného Františka Cipra, byl návrat uzdraveného Romana Wermkeho do sestavy. Mladý záložník se za důvěru odvděčil solidním výkonem.

Naskočil jste po zranění po delší době, hodně jste se těšil?

Hrál jsem opravdu po hodně dlouhé době, navíc v základu, takže jsem se moc těšil.

Jenže výsledek už vás asi tolik nepotěšil?

To ne, navíc vzhledem k tomu, jak probíhal zápas, mě to mrzelo ještě víc. Podle mě i remíza by pro nás byla nespravedlivá. My bohužel ten zápas dokonce prohráli.

Jaký pocit jste měl ze své hry? Trenér vás dost chválil.

Já tu nejsem od toho, abych si to hodnotil. Já šel na hřiště a odevzdal jsem tam všechno, co bylo v mých silách. Bojoval jsem na sto procent a jestli se mi to vrátilo, je to jen dobře.

Co ta tyčka, co jste nastřelil?

Dostal jsem tam krásný míč od Řízka (Michal Řezáč -pozn.) a jedním dotekem se dostal do vápna, bohužel jsem byl trošku z úhlu, a byť se to na přední tyč, kam já to tlačil, trefit dalo, byla z toho jen tyčka. Škoda…

Teď v pátek hrajete doma s Frýdkem a že musíte vyhrát, to jistě víte. Bavíte se o tom v kabině?

Samozřejmě, že to probíráme. Nikdo tady není šťastný z toho, co tu je… Že musíme vyhrát, to samozřejmě moc dobře všichni víme a jsme odhodláni do zápasu dát maximum.

Vybavujete si soupeře z loňska, kdy jste hostoval v Mostu?

Vybavuji si je jako soubojový manšaft a určitě budou nepříjemným soupeřem. Což ale nic nemění na tom, že my teď už prostě vyhrát musíme!