V 5. minutě Šimečkovu rozehrávku pustil Tafat mezi stopery Dynama na volného Volešáka, jenž nikým neatakován míč s přehledem uklidil podél brankáře Pešuly k tyči – 0:1. V 11. minutě Hoškovu střelu zblízka sice Pešula vyrazil, proti následné dorážce téhož hráče už byl ale bezmocný – 0:2.

Ze šokujícího začátku se budějovičtí mladíci do přestávky už nedokázali zvednout a zejména ve středu hřiště tahali za kratší provaz. Pražané hráli typický slávistický kombinační fotbal s přihrávkami na jeden dotek, nikam nepospíchali a čekali na nějakou další mezeru v obranné linii domácích.

Dočkali se v 19. minutě, kdy zadáci Dynama nechali Volešákovi po centru z pravé strany dost času i prostoru ke střele hlavou, Pešula tentokráte ale stihl míč, mířící do horního růžku jeho branky, zneškodnit. Domácí si do přestávky žádnou vážnější šanci nevypracovali, dvakrát zahrozili jen po trestných kopech Jasanského: v 15. min. po faulu na Timma domácí záložník poslal míč ke vzdálenější tyči, tam ale Tischler nestačil zareagovat, dvě minuty nato po faulu na Kučeru volil Jasanský téměř ze stejného místa pro změnu střelu k bližší tyči, branku ale tak o metr minul.

V poločase dle očitých svědků trenér Jiří Jurásek, většinou klidný a rozvážný, svým svěřencům zle vyčinil a mladíci Dynama si asi jeho slova vzali k srdci: hned v úvodní minutě druhé půle po Studíkově faulu na Mrvu parádní Mašátovu střelu z trestného kopu však zastavilo břevno… Tři minuty nato se výborně uvolnil u rohového praporku Timm a levačkou našel ukázkovým centrem nabíhajícího Kučeru, proti jehož umístěné hlavičce k tyči neměl Berkovec sebemenší nárok – 2:1.

Zdálo se, že juniorka Dynama by nepříznivě se vyvíjecí zápas mohla otočit ve svůj prospěch. Její hráči totiž ve středu hřiště přidali na agresivitě, začali víc běhat a díky svému forčekinku dostávali Pražany do potíží. Jenže obrana Slavie pracovala spolehlivě, druhý dech postupně chytili i její středoví hráči a snahu svého soupeře o územní převahu eliminovali. Navíc ze zajištěné obrany slávisté dokázali vyrážet i do nebezpečných brejků: v 73. min. Tafatovu sólovou akci zakončenou i přesnou střelou domácí přežili jen díky Pešulovu postřehu a pět minut nato Volešák ve stoprocentní šanci mířil hlavou vedle.

Až v samém závěru mladíci Dynama svého soupeře přišpendlili před jeho branku a minutu před koncem agilní Dobal připravil čistou příležitost na vyrovnání pro Mašáta, jeho střelu ale Berkovec se štěstím vyrazil. „Když už se do takové šance dostaneme, měli bychom ji proměnit,“ litoval trenér Jiří Jurásek, jenž zlepšení svého týmu sice kvitoval, celkově spokojen však nebyl: „První půli jsme vyloženě prospali, hráli jsme bez patřičného důrazu a zaostávali jsme za Pražany ve všech směrech,“ hněval se.

Branky: 48. Kučera – 5. Volešák, 11. Hošek. ŽK: Mašát (ČB). Diváci: 100. Rozhodčí: Schröter – Pařík, Blaschke.

Dynamo B: Pešula – Tischler, Novák, Bambule, Mrva – Pliška (46. Kalášek), Dobal, Mašát, Jasanský (83. Plichta) – Timm, M. Kučera (77. Nekvinda).