Jenže ligový novic se nepřízni osudu vzepřel a v oslabení na hřišti velkého favorita vydřel bezgólovou remízu, která se rovnala za daných okolností výhře.

„Kluci bojovali fantasticky a bod vydřeli po zásluze," poděkoval na dálku svým spoluhráčům v televizním šotu Jan Vošahlík a s úsměvem ještě dodal: „V deseti jsme hráli už podruhé, už jsme si to předtím vyzkoušeli s Boleslaví…"

Vošahlík se na zápas proti týmu, kde prožil velkou část své kariéry a kde se mu i velice dařilo, přitom hodně těšil. A že na hřišti mohl být jen tak krátce, ho moc mrzelo. „Druhá žlutá karta asi byla, ale ta první? Nevím, možná jsme se drželi nějak navzájem," vrtěl hlavou záložník Dynama.

To, že utkání ovlivnila červená karta, zmínil na pozápasové tiskovce i trenér Dynama Luboš Urban. „K rozhodčímu se nemáme vyjadřovat, ale neodpustím si říci, že první žlutá pro Vošahlíka byla neskutečně přísná a po té druhé musel ven. Poté jsme museli vsadit na defenzivu. V lize jsme si už v deseti zahráli proti Boleslavi a dokonce vyhráli, tady jsme získali bod. Kluci dřeli, makali, pozorně bránili. My věděli, co od Jablonce očekávat. Hrál házenkářky zleva doprava, ale kluci dobře četli hru a centrované balony sbírali stopeři. Vydolovali jsme bod, stálo nás to neskutečně sil, ale fotbal je o gólech, ten jsme nedostali. Máme bod a ten bereme," ocenil českobudějovický trenér. „Měli jsme i trochu štěstí," uznal také.

Na mysli zřejmě měl jak velikou příležitost, kterou spálil koncem první půlhodiny zkušený Jun, tak dobře postavená břevna, která v závěrečné půlhodině pomohla Křížkovi po střelách Doležala a Rossiho…

Domácí favorit proti oslabenému soupeři zákonitě měl po celé utkání velký tlak, vyhrál na rohy 15:2 a na střely směrem na bránu 11:1, fotbal se však hraje na góly a ten domácí spolehlivému Křížkovi v bráně Dynama žádný nedali.

„Bylo to o jednom gólu, který by Budějovice zlomil. Bohužel jsme ho nedali, byť jsme nejméně tři stoprocentní šance měli a mohli jsme je proměnit," naříkal ofenzivní domácí záložník Jan Kopic. Hru hostí v obranné fázi ale ocenil, když na dotaz, zda by za muže zápasu vybral brankáře Křížka či stopera Lengyela, odvětil bez rozmýšlení, že asi celou obranu Budějovic…

Křížek byl v jednom ohni, ale v bráně se překonával a se všemi nebezpečnými situacemi si dokázal poradit a eliminovat i spoustu centrovaných míčů. Vytěsnil mj. Pospíšilovu ránu na roh, konečky prstů vyškrábl i hlavičku Rossiho.

Jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý, jenž svého času působil i v Dynamu, ztracených dvou bodů litoval. „Proti oslabenému soupeři jsme měli bodovat naplno," zdůraznil.

Šilhavý podobně jako Kopic sice vyzdvihl celou defenzívu Dynama, v ní však především Romana Lengyela: „Naše nemohoucnost v koncovce a výborný obětavý výkon celého mužstva hostí v čele s brankářem Křížkem a hlavně Lengyelem na stoperu, jenž snad měl magnet na hlavě, zapříčinily, že jsme nevyhráli," řekl domácí kouč na tiskovce a dodal, že nic na tom nezměnilo to, že jeho hráči si ve druhé půli vytvořili drtivý tlak a že měli i řadu šancí. „Bohužel v koncovce jsme byli málo důrazní a málo agresivní. Dokážeme si sice šance vypracovat, nicméně řešíme je špatně. Pokud tohle nezměníme, budeme mít komplikace i v dalších utkáních," přemítal po zápase trenér Jablonce.

Fotbalisté Dynama v oslabení příliš střeleckých šancí neměli, gól ale při troše štěstí dát mohli. Třeba Hora, jehož střelu z úhlu Hrubý vyrazil na roh, anebo ke konci také Benát, jenž se v přečíslení dostal do dobré šance, míč si ale zasekával a zadáci Jablonce mu jeho ránu zblokovali.

V sobotu hraje Dynamo doma už od 14 hod. s Příbramí.

Jablonec – Dynamo ČB 0:0

ŽK: Čížek – P. Novák, Vošahlík, Klesa. ČK: 15. Vošahlík. Diváci: 3785. Rozhodčí: Ardeleánu – Mencl, Kubr.

Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Kysela, Novák – Hübsch- man, Rossi – Kopic, Pospíšil (77. Čížek), Mingazov (64. Crnkič) – Jun (58. Doležal). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Dynamo: Křížek – Klesa, Lengyel, Novák, Machovec – Vošahlík, Volešák (79. Brunclík), Herzán, Benát (85. Hanzlík), Hora – Linhart (65. Kalod). Trenér: Luboš Urban.

Juniorská liga

Teplice – Dynamo ČB 1:0 (0:0) – Branky: 65. Richter. ŽK: Kodeš – Dvořák. Rozhodčí: Bílek – Kříž, Janeček. Dynamo ČB: Coufal – Dvořák, Podrázký, Podstavek, Jenne (13. Křiváček) – J. Held – Čadek, Horák (69. Vít), M. Held, Funda – Schertler (78. Pěnka).

Táborsko – Ml. Boleslav v pondělí (16.30 na Soukeníku).