Dle trenéra Davida Horejše vyhrála Opava zcela po zásluze. „Atmosféra utkání byla skvělá, dá se říci ligová, mě ale spíš mrzí náš výkon," hněval se budějovický kouč a dodal, že Opava naopak zahrála velice dobře a byla lepším mužstvem.

Opava už v prvním poločase jasně ukázala, že chce tři body. Směrem dopředu byla nebezpečná a vytvářela si šance. První měl Žídek, který hlavou trefil boční síť, po hlavičce Kuzmanoviče vykopával z brankové čáry Novák. Následně zazdil dvě tutovky Smola. „To je fotbal. Naše mužstvo už konečně umí být trpělivé. Umí si na gól počkat. Jsme si schopni šance vytvářet, je jen otázkou času, kdy je začneme proměňovat," uvedl trenér Roman Skuhravý.

Hned po přestávce kopali domácí po faulu na Smolu penaltu a Schaffartzik z ní dal na 1:0. Další branku přidal střídající Jurečka. „Měli jsme jasný plán, naladit se vítězstvím a dobrou hrou na středeční pohár s Mladou Boleslaví. Vše se nám povedlo. Soupeř dobře bránil, my jsme ho dokázali přehrávat," zakončil Skuhravý.

K obranné činností svého týmu trenér Horejš výhrady neměl. „Chtěli jsme vycházet z dobré defenzivy, což se nám i dařilo. Bohužel směrem dopředu jsme byli naprosto jaloví a za celý zápas jsme si prakticky vůbec nic nevytvořili. A hrát v Opavě na 0:0 není možné, s takovým výkonem, jaký jsme tam odvedli, jsme prostě uspět nemohli. Hráli jsme hrozně zakřiknutě a bojácně," nebral si trenér Dynama servítky. Omluvou dle něj není ani řada vynucených změn v sestavě, ačkoli i ty na výkon mužstva svůj vliv zřejmě měly.

Debut si v Opavě odbyl 24letý Germain Kouadio z Pobřeží slonoviny. „Přišel jako volný hráč, v tréninku vypadal dobře, tak dostal šanci. V těch dvaceti minutách, co byl na hřišti, měl dobré, ale i horší okamžiky," konstatoval Horejš.

Gólu se Dynamo dočkalo až v nastavení, a to díky pohotovosti Petra Benáta. „Byl to šťastný gól, i když krásný, bohužel už nic neřešil," krčil smutně rameny kapitán týmu…

Zápas v Opavě nedohrál stoper Pavel Novák (na snímku za asistence Lukáše Havla a Jiřího Fundy zastavuje domácího útočníka Smolu). „Jeho zranění je pro mě z celého toho nepovedeného zápasu tou nejhorší věcí," lomil rukama trenér David Horejš. „Už teď máme hodně zraněných hráčů, navíc právě těch, kteří na podzim mužstvo táhli," zmínil Čermáka, Kaloda a Kadulu. „Bohužel k nim teď přibyl i Pavel Novák," posteskl si trenér Dynama s tím, že to u Nováka vypadá na přetržený zadní vaz. „Je to pro nás obrovská ztráta, protože my kádr tak široký nemáme," dodal smutně.

Opava - Dynamo ČB 2:1 (0:0) - Branky: 47. Schaffartzik (11), 80. Jurečka – 90. +2 Benát. ŽK: Janetzký, Schaffartzik – Hála, Wermke, Táborský. Rozhodčí: Franěk – Polák, Boček. Opava: Fendrich – Hrabina, Radić, Žídek, Helebrand – Schaffartzik – Jursa (86. Mozol), Janetzký, Zapalač (81. Puškáč) – Kuzmanović (68. Jurečka), Smola. Dynamo: Křížek – Klesa, Havel, P. Novák (54. Hála), Kladrubský – Pešek, Benát, Čavoš, Funda – Wermke (70. Kouadio), Táborský.