Kdy začaly vaše námluvy s Pískem?

K prvnímu kontaktu došlo už před Vánoci, kdy se mi Písek ozval. A protože mně končí v Dynamu smlouva a na juniorku už mám dost let, vážně jsem o Písku uvažoval. Řekl jsem tudíž, že bych zájem měl, pokud se samozřejmě Písek domluví s Dynamem.

Vy jste začínal s fotbalem v Obratani, hlavní část své dosavadní kariéry jste ale prožil v Dynamu, ne?

To určitě, v Dynamu jsem byl třináct let.

Neodchází se vám tudíž s těžkým srdcem?

Prožil jsem toho v Dynamu hodně, to je pravda. Mám tam spoustu kamarádů a rád je vždycky uvidím. Ale jak říkám, v juniorce už přesluhuji a trenér A–týmu o mě zájem nemá, takže bych si stejně musel v létě hledat angažmá. Písek má i postupové ambice, takže to je nejlepší volba i nová motivace. Navíc tam plno kluků i trenéra znám.

V Dynamu jste nakoukl i do ligy, ve zlém tudíž asi vzpomínat nebudete?

Poznal jsem v Dynamu spoustu hráčů i trenérů, taky hodně dobrých lidí. Byly chvíle dobré i horší. Ty úplně nejlepší za trenéra Straky, kdy jsem celý rok byl v kádru áčka a zahrál si i první ligu. Byl jsem v Dynamu strašně rád a vždycky se snažil odvádět ty nejlepší výkony. To platí i pro juniorku, kde vždycky byla dobrá parta a já tam byl moc spokojen. Budu na Dynamo vzpomínat v dobrém.

Zmínil jste se, že v Písku plno hráčů znáte. Hrálo i to roli při vašem rozhodování?

Samozřejmě, že ano. V Písku je tak osmdesát procent hráčů, s nimiž jsem hrál. Navíc je tam i Jirka Hrbáč, což je můj nejlepší kamarád. Ale i další kluci, jako Roman Pivoňka či Michal Skopalík mi příchod do nového klubu určitě usnadní.

Naťukl jste i postupové ambice, které Písek má. I to vás zřejmě do Písku lákalo.

Když mi volal trenér Musil, řekl mi, že by chtěl na jaře hrát o postup. To pro mne byl hodně důležitý impulz.

Vidíte šance na postup jako reálné?

Určitě, ta ztráta na čelo není tak velká. Navíc ty kluby, co jsou nahoře, ani zázemí, ani kádr podle mne nemají tak kvalitní jako Písek. Když mi trenér oznámil, že chtějí postoupit, okamžitě mi bylo jasné, že bych u toho chtěl být.

Takže se do Písku těšíte?

Už jsem o tom mluvil, že to je nová výzva a nová motivace. Navíc já byl koncem sezony na operaci s kotníkem, takže jsem měsíc a půl nemohl nic dělat a pak trénoval sám, takže mi kontakt s kabinou chyběl. Tím víc se do Písku těším a pevně věřím, že jsem špatný krok neudělal. Že budu spokojen jak já, tak i Písek se mnou.