A hlavně v nástupu do druhé půle, kdy soupeře mocně svírali, měli dobře rozehraný duel s Lišovem rozhodnout!

Zrovna tak jako hostů, i Slavoje se drží černá série, kterou začali ještě na podzim, a ne a ne ji ukončit. Trenér Hrdějovic Michal Hrdlička si přeje, aby to bylo co nejdřív. „Prohráli jsme pětkrát po sobě, naposledy ve Vacově jsme spoustu minut byli v deseti, ale hráli jsme dobře – a s Lišovem jsme na začátku utkání na výkon navázali," promítal si kouč v hlavě aktivní vstup svého týmu, odměněný vedoucí brankou Strnada.

Do 69. min., než Hlas vyrovnal na 1:1, Hrdějovičtí tahali za delší konec a osazenstvo domácí lavičky mohlo být s průběhem celkem spokojeno. Využít jeden z řady závarů před lišovským brankářem Rodenem, bylo by nejspíš o osudu utkání rozhodnuto. „Nastoupili jsme do druhé půle a měli jsme dvě tutovky," litoval Hrdlička promarněných situací.

Druhý gól v Rodenově síti visel ve vzduchu: Kdo by se v tu chvíli nadál, že Slavoj nakonec bude děkovat za bod svému brankáři?

Navíc brankáři z nouze – Miroslav Kudrle, stoper zaskakující za potrestaného  Roberta Spěváka, v nastavení sebral gól z nohy nejlepšímu střelci Lišova Kandlovi! Dá se říct, že ten bod je jeho," přiznal trenér Slavoje Kudrlemu neoficiální titul muže zápasu z pohledu Hrdějovic.

Právem. Nejen Kandl, a to dokonce dvakrát, ale i střídající Čadek  a Murčo ztroskotali v poslední čtvrthodině na hrdějovickém gólmanovi. Mezitím na druhé straně selhal ve vyložené příležitosti Suchan a za chvíli Strnad zakončil hlavou nad břevno.

Oba týmy s podporou svých brankářů mohly vyhrát, stejně daleko ale měly k porážce.

„Po naší šanci, kdy jsme nastřelili tyčku a nebyli schopni dorazit, jsme nakonec mohli zápas i prohrát, ale hráč v brance Kudrle nás podržel," znovu pochválil trenér Hrdlička stopera, jenž s přehledem dochytal i předchozí duel ve Vacově.

Jak Hrdějovice, tak Lišov čekají po vzájemném utkání na první jarní vítězství. „Čekal jsem, že získáme tři body," mračil se v sobotu zklamaný trenér Michal Hrdlička. „Oba týmy v černé šňůře pokračují," konstatoval.
Na hostech bylo patrné, že pro ně remíza má o něco větší cenu. Hrdějovice si před jarem přály udržet v popředí skupiny, a přestože se dramatický propad tabulkou zatím nekoná, Michal Hrdlička bije na poplach: „Pomalu vyklízíme pozice a nedej Bože, abychom ještě naháněli body v boji o záchranu!" obává se.

Brankář Robert Spěvák sobotnímu duelu se zájmem přihlížel mezi diváky. Odpykal si  trest za problematickou červenou kartu ve Vacově a dnes by neměl chybět v základní sestavě: Slavoj přivítá v dohrávce Spartak Trhové Sviny, nováčka I.A třídy. „Spěvák ve středu naštěstí bude chytat a Míra Kudrle se vrátí do pozice hráče," těšil se kouč Hrdějovic na tradiční obsazení, jakkoli se mu Kudrle osvědčil. „Že by Robert neměl chytat, o tom vůbec nepřemýšlíme!" nepřipustil jinou variantu, než návrat jedničky do brány.

Extýnský Spěvák má v současné době mezi gólmany v klubu neotřesitelnou pozici. „Dvojkou byl Fajtl, ale ten má zdravotní problémy, momentálně nechytá. Dá se říct, že tu máme na dva manšafty dva gólmany, přičemž za béčko chytá dorostenec," popsal situaci hlavní kouč.