V 21. kole se v plánském dresu poprvé zapsal mezi střelce Jan Pintér, jenž v polovině sezony změnil dres.

Do konce okresního přeboru zbývá pět kol. Na poplach bijí v Hrdějovicích, jejichž béčko s pomocí pendlů začalo bodovat a zvedlo se ze dna tabulky. Poslední příčku přenechalo Týnu a v neděli se oba týmy střetnou v přímém souboji pod hrdějovickou tratí!

Referáty od klubových zpravodajů Deníku jsou upraveny redakcí.

RUDOLFOV B – MLADÉ 2:5 (2:1) – Domácí začali zápas dobře a v 7. min. po rohovém kopu vstřelil jejich úvodní branku Baščevan. Poté převzalo iniciativu Mladé a odměnou mu byl vyrovnávací  Schusterův gól na 1:1. Následně se ve dvou šancích objevil domácí Sukdol, druhou proměnil a stanovil stav poločasu na 2:1. Ve druhém poločase režírovali hru Mládští a hned v úvodu druhého poločasu Schuster vyrovnal na 2:2. V 62. min. po minele v domácí obraně se hosté dostali do vedení Lískovcem. V 71. min. završil hattrick Schuster a zkázu domácích ve druhém poločase dokonal Lískovec, jenž zvýšil na konečných 2:5. Rozhodčí Ambrůžek. ŽK 1:0. Diváci: 40.

H. STROPNICE – HRDĚJOVICE B 2:7 (2:2) – Nepříjemný déšť a silné poryvy větru provázely souboj týmů ohrožených sestupem. Lépe začali domácí a hned ve 2. min. využil kapitán Šedivý roh. Za tři minuty zvýšil po samostatné akci opět Šedivý a zdálo se, že utkání dal jasný ráz. Ale to se zřejmě nezamlouvalo hrdějovickému Janu Suchanovi, který zbytek utkání proměnil ve svou show! Po jeho úniku v 16. min. snížil Pešek. Nečekalo se ani celých osm minut a Suchan srovnal. Druhý poločas začal standardkou hostů a Suchan dal třetí gól hostů. Za tři minuty unikl opět Suchan a střelou navýšil vedení Slavoje na dva góly. V 60. min. vyzrál Suchan, kdo jiný, na domácí chybující obranu a výsledek 2:5 byl pro domácí již kritický. Konec utkání hosté kontrolovali a přidali ještě dva góly: v 78. min. Mrkos a v 87. minutě Dvořák. Konečný výsledek je pro domácí krutý, zároveň si ale museli s diváky klást otázku: Jak je možné, že rezerva Hrdějovic s takovou hrou vzhlíží na soupeře ze spodních pater tabulky? Sudí Špelina. ŽK 1:1 (Szypula – Pešek). Diváci: 50.

BAVOROVICE B – OLEŠNICE 1:8 (1:3) – Série zranění zasáhla i B – tým Bavorovic, a tak do zápasu nastoupili vedle 16letých dorostenců také dva skoro šedesátníci Lysina s Korejčíkem. V takto improvizované sestavě domácí zaskočil rychlý nástup Olešnických, kteří dvě ze tří útočných akcí přetavili v branky. Ve 12. min. po akci zprava korigoval Koláček a po půlhodině střílel z volného kopu z 25 metrů do bližší tyče Hanousek, ale to bylo od domácích vše. Až do konce opanoval hřiště soupeř a zápas se zúžil na souboj útočníků s brankářem Sýkorou. Ve 33. min. hlavičkoval přesně Lenk na 1:3 a další šance vychytal domácí gólman. Olešnice spustila kanonádu ve druhém poločase, kdy domácí obránci nestíhali, jen přihlíželi povedeným kombinacím protivníka. V 70. min. za stavu 1:6 musel Sýkora pro zranění zad opustit hřiště a vzápětí odkulhal Voleman. Do branky se postavil jediný náhradník Jiří Smejkal a v deseti lidech Bavorovice ještě dvakrát inkasovaly. Branky: 12. Koláček – 4., 33. a 75. Lenk, 57. a 68. Hanzal, 1. Fiala, 46. Burda, 79. Jindra. Bez karet pískal Hučík. Diváci: 40.

PLANÁ – HLUBOKÁ B 5:0 (4:0) – Vedoucí Planá vlétla do zápasu jako uragán. V úvodní  minutě zakončil rychlý útok Petscher a v 5. min. se trefil z přímého kopu Tomáš Pintér. Hrálo se jen na hlubockou branku a do konce poločasu se stihl prosadit dvakrát Balogh. Za stavu 4:0 se druhý poločas dohrával jen z povinnosti. V samém závěru kapituloval brankář Hrtus popáté, když premiérový gól v plánském dresu zaznamenal Jan Pintér. Hlubocké béčko vystřelilo za celý zápas pouze jednou na branku, Planá si po jasném průběhu připsala čtvrtou výhru v řadě. Rozhodčí Šafránek. ŽK 1:0.  Diváci: 90.

NOVÁ  VES  –  NOVÉ HODĚJOVICE 3:3 (2:1) – Domácím se už tak početná marodka ještě rozrostla, a tak trenér Pekárek povolal na lavičku  veterány Lexu s Hošnou. Na mokrém terénu začaly oba týmy opatrně. Domácí získali mírnou převahu, ale šance nevyužili (Procházka, Janeček Boháč). Ve 35. min. už udeřili. Janeček našel odkopem od vlastní branky  Boháče, který prodloužil míč na Procházku, ten se uvolnil a prostřelil brankáře. Ovšem z vedení se domácí neradovali dlouho. Ve 36. min. brankář Tvaroh minul centrovaný míč a Dvořák zblízka trkl hlavou míč do prázdné branky. Domácí nerezignovali a za pět minut opět strhli vedení na svou stranu. Neumann ml. kopl roh, před brankou si naskočil Hlaváč a hlavou krásně zavěsil. Nástup do druhé půle patřil domácím, kteří své čtyři větší šance neproměnili (Vávra, dvakrát Boháč a Procházka).  Naopak v 65. min. se z ojedinělé akce hostů trefil Janovský a vyrovnal! Na  druhé straně se měnilo skóre po Procházkově uličce Holému, 3:2. Domácí ale zápas do vítězného konce nedotáhli… V 84. min. se totiž téměř ze 30 metrů trefil podruhé v utkání hodějovický  Dvořák a Novou Ves  právem mohla po remíze mrzet řada nevyužitých šancí. Rozhodčí  Zevl. ŽK 1:1. Diváci: 40.

ČT. DVORY B – LOKO ČB B 2:3 (0:0) – V městském derby patřil začátek domácí rezervě. Jako první se dostal do šance Janeček po centru Kočárka, v další šanci se ocitl Píša po centru Zahradníka, ale minul branku, takže stav se neměnil. Hosté zahrozili po rohu nepřesným pokusem Fošuma, z vápna se neprosadil  Zajíc ani na druhé straně Vančura, a tak se na gól čekalo až do druhé půle. Skóre otevřel hostující Petrou a v 60. min. už hosté vedli 2:0 zásluhou Květouna. Domácí snížili z penalty Janečkem a vyrovnání zařídil Janeček. Když remíza byla na spadnutí, trefil hostům tři body v 87. min. hlavou Choutka. Rozhodčí Brejník. ŽK 2:1. Diváci: 35.

TÝN B – JANKOV B 1:2 (0:2) – V průměrném zápase začali domácí lépe a již ve 2. min. kryl brankář Šturma střelu Housky. Ve 20. min. kopal domácí Klička roh a pendl Josef Brom  hlavou mířil těsně vedle. Hosté se osmělili a po půlhodině hry domácí Valtr zasahoval při střele Šindeláře.  Hostům se povedl rychlý protiútok, Simandl odcentroval a Hejda křižnou střelou z hranice vápna dostal Jankov do vedení. Po faulu domácích navíc soupeř zahrával ve 38. min. trestný kop, který Šindelář z 20 metrů poslal přesně k tyči. Týn o poločase vystřídal a do druhé půle vstoupil aktivněji. Po Kličkově centru Vanda hlavou minul,  pak Vondra vyzval dorostence Mezeru, ale i jemu v koncovce kousek chyběl… Týn ještě zvýšil úsilí a dočkal se odměny. Josef Brom zahrál trestný kop, brankář Šturma míč vyrazil a mladý Mezera doklepl na 1:2. Do konce zbývala čtvrthodina, Vanda mohl vyrovnat, ale zdálky trefil jen tyč!  Olympie tlačila, druhý gól však nedala. Rozhodčí Feitl. ŽK 0:3 (Šindelář, Kudláček, Fr.  Pavlík).  Diváci: 60.