Nemanice překvapivě nedaly ani gól na hřišti posledního Jindřichova Hradce, zato pětkrát inkasovaly. Hrdějovicím doma vyšla střídání, v přesile strhly vítězství na svoji stranu.

Příští kolo nabídne městské derby ve Čtyřech Dvorech, kde domácí po porážce na Slavii přivítají soupeře ze Suchého Vrbného. „Musíme se soustředit na domácí zápas s Lokotkou," burcoval kouč Robert Čepička, když jakž takž strávil výsledek ve svém bývalém působišti u Malše. Na reparát však pomýšlí i vrbenský klub, který se pohybuje nade dnem tabulky a body potřebuje jako sůl. „Jedeme vyhrát!" potvrdil jasný cíl předseda Lokomotivy Jiří Pečenka.  

Výběr z ohlasů, které vyšly ve středečním ČB deníku Slavia ČB – Čtyři Dvory 2:1. Karel Kladenský, trenér Slavie: „Bylo to klasické derby, nabídlo více urputnosti než fotbalu. Zachytili jsme začátky obou poločasů, což nakonec rozhodlo. V tom prvním otevřel skóre Pauch, ve druhém dal vítězný gól kapitán Dvořák. Těsně před koncem jsme si oddychli, když pro změnu kapitán hostů Havelec trefil tyčku. Dočkali jsme se tak těsné výhry, které si samozřejmě velmi ceníme."

Robert Čepička, trenér Čtyř Dvorů: „Za dva a půl roku jsme Slavii porazili jednou. První poločas vyzněl z poloviny pro Slavii, která dala gól ze standardky, poté jsme zase byli o něco lepší my a ze standardky vyrovnali. Druhý poločas byl v podobné režii. Nejdříve byla lepší Slavia a ze standardky skórovala, ve druhé části jsme se zlepšili, ale nastřelili jsme jen tyč, a tudíž jsme prohráli 1:2… Moc líbivý fotbal to nebyl, spíše boj, jak to v takových zápasů bývá."

Hrdějovice – Větřní 4:0. Jaroslav Čížek, asistent Hrdějovic: „Vítězství nebylo tak jednoduché, jak ukazuje výsledek. Sice jsme měli celý první poločas výraznou převahu, ovšem zahodili jsme čtyři vyložené šance, které bylo umění nedat. Soupeř ani jednou nevystřelil na branku. Stejně tomu bylo na začátku druhé půle, až došlo v 61. min. k vyloučení hráče hostů po druhé žluté kartě.

Povedlo se nám střídání. Poslali jsme na hřiště dorostence Ridvana a ten dal po pár minutách vedoucí branku. Totéž za chvíli zopakoval Suchan, jenž se trefil pod břevno. V 82. min. po faulu na Suchana, který signalizoval asistent, paní rozhodčí odpískala, hráči se na ni vrhli, sepsuli ji nevídaným způsobem (padla slova, která nelze publikovat), a tak přišla další vyloučení. Hráli jsme proti osmi a skóre ještě navýšili.

Hosté se budou cítit ukřivděni, říkat, jak jsme s nimi zametli. Ale za druhý poločas vyslali tři propagační střely a po chování, jaké předvedli, by měli namířit kritiku do vlastních řad."

J. Hradec B – Nemanice 5:0. Miroslav Dubský, trenér Nemanic: „Za výsledek může naše střelecká nemohoucnost. Neproměňujeme šance. Máme za zápas sedm tutovek, ale žádnou nevyužijeme, a to je pak těžké… A když inkasujeme, položí nás to. Střelecký prach zvlhl a nevíme, co s tím budeme dělat. První gól padl po chybě, druhý z penalty, pak jsme hru otevřeli a dostávali se do šancí, takže kdyby utkání skončilo 5:5, tak by se asi nikdo nedivil."