„Doufáme v dlouhodobější, koncepční práci,“ říká Jiří Fajtl, člen hrdějovického výboru, pokladník klubu a brankář béčka. Vedení by podle něj jen uvítalo, kdyby nový trenér zapustil v Hrdějovicích kořeny třeba jako před časem Vojtěch Brozman. „I on k nám přišel od mládeže Dynama,“ připomíná Fajtl, jenž se stal po odvolání Luboše Dudka dočasným vůdcem áčka. Nyní se vrací do pozice kouče rezervního mužstva, které hraje okresní přebor. Na chytání Fajtl musí na čas zapomenout: „Mám přetržený křížový vaz, čeká mě operace.“


Fajtlův nástupce v áčku Michal Hrdlička dosud působil u mládežníků v Českých Budějovicích. Na jaře byl asistentem Petra Skály v prvoligovém dorostu Dynama. „Končí z pracovních důvodů,“ uvedl šéftrenér mládeže na Dynamu Petr Skála, jenž musí hledat náhradu. Mohl se jí stát roudenský František Mertl, ale ten nabídku už odmítl. Nenapodobil tak Marcela Tomáška, jenž v zimě odešel od divizního týmu ke staršímu B – dorostu Dynyma Č. Budějovice.
Ke Skálovi nepřijde ani jmenovec Jiří, protože změnil klub. „Je v Plzni.“ A tak hledání pokračuje. „Mám jeden tip a představu, jak by asistent měl fungovat. Dlouho jsem byl s Mírou Wolfem, a kdyby nedostal nabídku, tak tu byl se mnou,“ vzpomíná Petr Skála na spolupráci se současným trenérem Třeboně.
Klimeš do Sokola


Sokol Kamenný Újezd, jak avizoval, po posledním kole oficiálně potvrdil změnu na postu hlavního trenéra: Jiřího Vaníka nahradí jiný Jiří – Klimeš (na snímku).


Kouč, jenž v letošní sezoně byl odvolán v Hrdějovicích a naposledy vedl Loučovice, si prohlédl budoucí působiště při finále krajského kola Poháru ČMFS. Po utkání s Protivínem se v zákulisí sešel s funkcionáři. „Jen jsme doladili podrobnosti,“ potvrzuje Jiří Vaník, jenž odstoupil z funkce po vlastní úvaze. „Dám si pauzu,“ rozhodl se. „Určitě to není navěky. Rád bych se jednou vrátil, samozřejmě pokud vedení bude mít zájem,“ prohlašuje Vaník.


Plánuje, že se nepostaví na lavičku alespoň dva roky. „Ve výboru jsem nadále a ve volných chvílích budu pracovat pro klub spíš jako manažer než trenér,“ doplnil Jiří Vaník s tím, že se bude podílet na zajištění finančních prostředků a pomůže i při tvorbě kádru.