Pondělní premiéra s Mladým (0:0) byla prvním ze čtyř domácích zápasů, které Dubenští museli přeložit do Jankova. „V únoru nám trochu rozryli hřiště divočáci. No, trochu… Jedna půlka je zoraná hodně," přiznává hrající vedoucí oddílu Martin Kudláček a vysvětluje, že trávník je hned u lesa, za obcí. A hlavně – není oplocen. „Divoká prasata tam nikdy dřív nebyla," diví se fotbalisté.

Obecní úřad nenechal sportovce na holičkách a schválil finanční podporu na obnovu hřiště. Vybraná zahradnická firma dá trávník do pořádku, po jejím odborném zásahu však plocha potřebuje další měsíc na regeneraci. Okresní přebor by se měl vrátit do Dubného na konci května. Martin Kudláček přiznává, že by stálo za to uvažovat o oplocení hřiště, aby na ně černá zvěř nemohla vniknout. „Ale hřiště je obecní a museli bychom to řešit s úřadem. V budoucnu bychom rádi spojili oplocení s opravou kabin," nastínil.

Stadion v Jankově, kde se tři roky hrála i divize, nabízí rezervnímu celku nadstandardní, krajské podmínky. „Zázemí je lepší, navíc se o nic nemusíme starat, protože hřiště je nalajnováno, vše obstará správce. Hraje se tam lépe, ale když jsme s Jankovem mužstvo spojili, domluvili jsme se, že nadále budeme hrát zápasy u nás, aby lidé v Dubném o fotbal nepřišli," říká Martin Kudláček.

Vedoucí oddílu se stal v úvodu jara smolařem, přestože proti Mladému byl nejpilnějším střelcem. Orazítkoval břevno a tyčku, gól však nedal… „Smůla," krčí rameny Kudláček. A s humorem dodává: „To jak pořád při tréninku střílíme břevínka! Pak je člověk trefí i v zápase…"